Ovaj posao je valjalo uraditi čim se završila zima, ali ako niste evo šta vam je činiti
Hladniji dani navode nas da razmišljamo o tome šta ćemo od zimnice da spremamo. Paprike su preplavile pijace, zeleni se kupus, karfiol i ostalo povrće.
Nekako se sve može preskočiti, ali kiseli kupus među zimnicom definitivno nema konkurenciju. Ako ga stavljate svake godine i planirate i ove onda je vreme da izadite buriće u koje ćete slagati glavice.
Ukoliko bure još niste oprali od kupusa od prošle godine to može da bude vrlo neprijatno, ali šta je tu je... Prionite na posao.
Prvo izbacite stari kupus, po mogućstvu ga bacite na neko udaljeno mesto gde nećete ostećati njegov neprijatan miris. Zatim treba da ga dobro operete, a to ćete uraditi najlakše sa mnogo tople vode i deterdžentom.
Što topliju vodu sipajte u bure, a onda istrljajte dobro unutrašnjost bureta i poklopac. Zatim ga dobro hladnom vodom isperite i okrenite da se iscedi.
Zatim kad se prosuši stavite na krpu sodu bikarbonu i istrljajte zidove bureta dobro, pa pospite po dnu i ostavite da malo odstoji. Tako će se malo izvući miris kupusa iz njega.
Ako i se i dalje oeća neprijatan miris potražite kalcinisanu sodu u obliku belog praha ili sitnih kristala. Ona je specijalno napravljena za pranje buradi. Ima upotrebu u tekstilnoj industriji, preradi šećerne repe, deterdžentskoj industriji, kao i u staklarskoj industriji....
Uputststvo za upotrebu: 1 kg sode rastvoriti u 10L vode i isprati bure mućkanjem ili ribanjem četkom, zatim isprati čistom vodom i sumporisati sa 2-3 sumporne trake (za bure od 100l).
* Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i Zakonom o javnom informisanju i medijima.
Bonus video:
Cene kupusa i ove godine veoma visoke