Osmočasovna dijeta poznata je pod sloganom "jedite šta želite, a skidajte kilograme". Pomenuta dijeta nema rigorozna pravila, potrebno je samo da češće gledate u sat i, to je sve!
Plan mršavljenja osmočasovne dijete nije nov - treba jesti jedino u razmaku od osam sati - najbolje bi bilo od 9 ujutro do 5 popodne, ili od 11 ujutro do 7 uveče.
Ova dijeta temelji se na stanovištu da telu treba tačno 8 sati da bi razgradilo svu hranu
Najčešći period sprovođenja ove dijete je od 9-17 sati, i njega praktikuje većina. Koji god raspon da odaberete, važno je da isključivo tokom tog raspona unesete sve kalorije predviđene za taj dan.
Zavarava glad i odlično je oružje protiv masnih naslaga: Dijeta lubenica za tople letnje dane
U ovoj dijeti nema zabranjene hrane, ali treba da povedete računa da ne konzumirate namirnice koje su masne i da izbegavate brzu hranu. Dozvoljeni su i desert, kao i alkoholni napici, ali u umerenim količinama.
Nastavak na narednoj strani...
Ukoliko ne doručkujete ili preskačete doručak, dozvoljeno je da dan započnete sokom od voća, kafom ili čajem, a od tog trenutka smete da jedete sve dok ne istekne osam časova.
Za razliku od drugih dijeta, kod osmosatne dijete dopuštene su i grickalice: orašasti plodovi, sušeno voće ili čips od kelja. Najbolje bi bilo da konzumirate što više prirodnih namirnica - voće i povrće. Kako se u ovoj dijeti sve vrti oko broja 8, autori knjige Osmosatna dijeta, Dejvid Zinčenko i Piter Mur preporučuju i osam minuta vežbanja dnevno.
Nastavak na narednoj strani...
Primer jelovnika osmosatne dijete za jedan dan
Doručak: voda, kafa ili čaj, čaša mleka, kajgana i tost, voće
Užina: pločica od sušenih žitarica ili sušeno voće
Ručak: pica s povrćem, domaći čips ili pomfrit, salata, jabuka
Užina: kolač, sladoled ili voće
Večera: grilovana piletina, kuvani krompir, brokoli, sladoled ili voće