Džun se neprekidno lomi oko svog života i spasenja života drugih, čime podseća da je borba za osnovna ljudksa prava esencijalna
U distopijskoj dimenziji smešena je serija koja se naziva "Sluškinjina priča", a planetarno popularna je pod nazivom "The Handmaid's Tale". Radnja ove serije smeštena je u SAD odnosno republiku Gilijad u koju je Amerika pretvorena. Radi se o fundamentalistčkoj diktaturki u kojoj su mnoga prava uskraćena, a u centar dešavanja smešta se potlačen položaj žena.
Ženama su u ovoj seriji uskraćena prava od toga kako izgledaju, kome služe, za koga rađaju. Izložene su svojim "gospodarima" kao predmet za silovanje. One služe kao konkubine za razmnožavanje.
Ako uzmemo u obzir situaciju u kakvom su položaju žene danas, da se u nekim državama abortus zabranjuje, da su im šanse za zaposlenja, patu i slično raličite u odnosu na muškarce, može se zaključiti da je ova serije samo surovija realnost za sada daleke stvarnosti u odnosu na Gilijad.
Ne možemo zaboraviti ni činjenicu da su se u skorije vreme neki od protesta za ženska prava odigravali tako što su žene bile odeveneb u odore koje nose upravo sluškinje u seriji u znak skretanja pažnje na položaj žena i ugrožavanje njihovih prava.
Glavna junakinje sarije je Džun, koju tumači Elizabet Mos, a serija je pravljenja po literarnom predlošku Margaret Otvud, ali je sav materijal iskorišćen još u prvoj sezoni.
U seriji su prikazane prilično mračne scene koje su prema rečima gledalaca prilično teške. Prikazuje se nesnosno mučenje žena i slikovito dočaravaju njihova osećanja. Džun kao glavna junakinja tu je da sve podnese i da se stalno lomi za izbavljenje drugih i sebe, čime predstavlja neprekidnu borbu za ono šta žene zaslužuji i danas, a to su osnovna ljudksa prava.
Trenutno su publikovane 4 sezone ove serije, ali je prema navodima medija najavljena i 5. sezona.