(Ne)kultura

Voditeljku "Slagalice" brutalno prozvali na internetu: Ti briješ bradu!

5

Voditeljka Kristina je otvoreno pričala o estetskim problemima sa kojima se suočavala u trudnoći, ali, očito, neki nemaju razumevanja za drugo stanje...

foto: Filip Pavličić
foto: Filip Pavličić

Voditeljka "Slagalice" Kristina Radenković zajedno sa svojom koleginicom Marijom Veljković nedavno je otvorila Jutjub kanal na kojem kači snimke o trudnoći, majčinstvu i ostalim ženskih temama. U jednom koji su snimile zajedno sa blogerkom Anom Janković, Kristina je progovorila o maljama na bradi koje su je dugo mučile, naročito u trudnoći.

 

- Kaže mi sestra: "Pričala si na videu da imaš bradu. Šta će reći na televiziji?" A ja kažem: "Pa stvarno imam bradu, šta je problem?" - prepričala je Kristina u novom videu i prokomentarisala da su je povodom toga prozivali i na Instagramu.

 

Napisali su mi na Instagramu: "Ja mislio ti lepotica, a ti briješ bradu", rekla je kroz osmeh Kristina, dok su Ana i Marija duhovito dobacile "bradata žena".

Voditeljka je nakon ovoga objasnila da je problem sa dlačicama na bradi rešila epilacijom i da ne vidi ništa sporno da o tome otvoreno govori. Pojačane malje pojavile su se tokom trudnoće, kada su joj hormoni ludovali, a nije tajna da ovaj problem pogađa mnoge druge žene koje će se sada sigurno osećati bolje, kada čuju da ni slavni nisu lišeni ovakvih "muka".

 

 

Ovu pojavu lekari prepoznaju kao hirutizam i najčešće se javlja kao posledica povišenog nivoa androgenih hormona, patoloških procesa na jajnicima i smetnji u lučenju nadbrubrežnih žlezdi. Naravno, maljavost na licu može da bude i posledica genetske predispozicije ili jednostavno individualni odgovor organizma. Dlake nastaju zbog dejstva enzima u tkivima. Ukoliko se svi pataloški uzročnici eliminišu, onda je kozmetičar prava adresa.

 

Nekada maljavost uslovljavaju i određeni lekovi, šećerna bolest i brojni drugi faktori. Ukoliko se javi pojačana maljavost u trudnoći ili u ranim godinama menopauze, ta pojava se ne smatra hirutizmom, ali je podjednako neprijatna.

 

– Prvo treba da se uradi hormonski status, kako bi se utvrdilo koliko pojedini polni hormoni odstupaju. Nakon toga se prepisuje terapija, najčešće su to kontraceptivne pilule – rekla je za "Ženu" dr Slađana Cvejić, dermatovenerolog.

 

 

 

makonda-tracker