Kuhinjske krpe često imaju neprijatan miris čak i kada su oprane više puta na visokim temperaturama
Ni jedna kuhinja ne može se zamisliti bez kuhinjskih krpa. One su često od prirodnih materijala, pa ne iznenađuje što se u njih često uvuku mirisi kojih je posle teško rešiti se.
Ukoliko i vi imate sličan problem ovo morate da uradite.
Pre nego što krpe stavite u mašinu za pranje veša potopite ih u toplu vodu u koju ste dodali malo sode bikarbone i sirće. Neka stoje preko noći, a potom ih iscedite i stavite u mašinu.
Preduslov da vam krpe budu čiste i miršljave jeste da koristite dobar deterdžent. Najbolji su oni koji imaju i antimikrobne dodatke. Oni će sprečiti stvaranje buđi i krpe će lepo mirisati
Takođe, još jedan trik koji vam može pomoći da se rešite neprijatnog mirisa i klica jeste da krpu ubacite u mikrotalasnu na 30 sekundi.
Nakon što ste krpe oprali stavite ih da se suše, najbolje na mesto gde ima vetra i prirodne promaje, ali ne i sunca.
Kada je pranje krpa u pitanju, najbolje je da perete samo krpe, kako se mikrobi ne bi širili i na sav ostali veš. Kada su bele krpe u pitanju možete da koristite i izbeljivač, kako biste uklonili sve nepoželjne mirise.
Za kuhinjske krpe nemojte dodavati omekšivač za rublje, koliko god u velikom iskušenju bili. Tako ćete im samo smanjiti mogućnost upijanja tečnosti i opteretiti ih nepotrebnim hemikalijama.
Da vam se opet ne bi miris uvukao u njih najbolje je da mokre krpe uvek ostavite da se osuše, nikako da ih stavite mokre u sav drugi prljavi veš.