Slovenci svojim naslednicima rado daju palindrom imena, to jest imena koja se isto čitaju s leva na desno i obrnuto.
Zanimljiv podatak je da je u Sloveniji najveću broj brakova sklopljen 25. maja , koji se u SFRJ proslavljao kao Dan mladosti.
Najpopularnija muška imena u Bosni i Hercegovini jesu Amar i Luka - u Federaciji BiH po zastupljenosti slede Tarik i Vedad, dok su u Republici Srpskoj najčešća muška imena Stefan i Nikola. Kada je reč o imenima za devojčice, u Federaciji Bih najčešća imena su Amina, Lamija i Ajna, dok su u RS imena Marija, Milica i Ana. Rezultati popisa stanovništva u 2011. godini u Crnoj Gori pokazuju da su najčešća ženska imena Jelena i Milica, a muška Nikola i Marko.
Najčešća muška imena u Makedoniji su Aleksandar, Zoran i Nikola, a ženska - Marija, Biljana i Elena. Najveći broj muške dece koji je prošle godine rođen na Kosovu zove se Amar i Ajan, a ćerke Alea i Ajla.
Komentarišući činjenicu da bi mali doprinos međunaronom poverenju mogao da učini baš neki Luka, s obzorom na to da je to trenutno napopularnije muško ime u Srbiji, Hrvatskoj i Crnoj Gori, Gordana Bjelobrk, šef odseka za demografiju Republičkog zavoda za statistiku, kaže da je to još jedna potvrda teze da su narodi bivše Jugoslavije bliskiji nego što to na prvi pogled izgleda.
"Veliki broj dece u zemljama bivše SFRJ nosi ime Luka da bi to moglo da predstavlja statističku slučajnost. Mi pripadamo jedinstvenom kultrnom krugu i zbog toga veliki broj dece nosi ista ili slična imena. Gotovo u svim zemljama vlada moda da se devojčicama daju kratka imena, koja po formi podsećaju na nadimke, a dečacima tradicionalna imena", rekla je sagovornica domaćim medijima.
Beograđani daju deci po dva imena
Pogled u publikaciji Republičkog zavoda za statistiku "Najčešća imena i prezimena" govori da su Dragan i Milica imena koja su se najčešće davala deci u Srbiji u poslednjih pola veka, da bi od 1991.do 2011. godine Nikola i Milica stekli status kultnih imena.