U pitanju je naučno dokazana činjenica...
Nejednakost među polovima ni u kojem pogledu ne dotiče muškarce, jer su oni ti koji su uvek bili privilegovani. Samim tim, muškarci svoju slobodu i ljudska prava doživljavaju kao nešto prirodno i ne pridaju im nikakav značaj.
Samo onaj ko živi lišen osnovnih ljudskih prava zna i oseća nepravdu, koju oni privilegovani ne primećuju.
Žene koje se osećaju potčinjeno u društvu pokušaće podsvesno da postanu gospodari makar na ličnom planu, u svojoj kući, ako ne mogu nigde drugo.
Kada se i taj pokušaj uspostavljanja jednakosti među polovima izjalovi, kada njen pokušaj da igranjem glavne uloge u braku napravi balans sa njenom društvenom potlačenošću propadne, ženino nezadovoljstvo i tuga izbijaju u obliku džangrizanja, zvocanja, zapitkivanja, ljubomorisanja i sličnih postupaka koji kvare partnerski odnos, intimnost između partnera se gubi, stabilnost braka je poljuljana i povećava se rizik od zlostavljanja, kažu naučnici.
Budite puni sebe ali ne i arogantni: 5 ključnih sastojaka kako bi ste se ostvarili na svim poljima
Međutim, kada je muškarac potčinjen ženi u vezi, on svoju potčinjenost ne doživljava kao nešto tragično, niti nužno loše, s obzirom da je muško samopouzdaanje na zavidnijem nivou od ženskog iz prostog razloga što nikad nije gušeno.
Jednostavnije rečeno - dok muškarac manje "lupa šakom o sto", a više viče "da draga", žena je zadovoljnija, srećnija, ispunjenija. Čak i kad pogledamo iza sebe, prisetimo se lepih brakova nekih baka i deka shvatićemo da je muž tu tek formalno bio glava porodice, a glavne konce bračnog života najčešće je vukla žena, ona je bila pravi gospodar u kući, njena porodica je bilo njeno carstvo.
Muž je na raspolaganju imao čitav svet da u njemu izvojeva pobede, dok je ženi porodica bila jedino mesto na kojem je mogla da ostvari makar deo svojih potencijala.