Sin slavnog francuskog glumca izneo je šokantne detalje o svom odrastanju i odnosu Alena Delona s njegovom majkom i, kasnije, poslednjom partnerkom. Autori nove knjige veruju da se koren nasilničkog ponašanja krije u Delonovom bolnom detinjstvu i problematičnoj mladosti.
Alen Delon, legenda francuske i evropske kinematografije, preminuo je 18. avgusta prošle godine i ispraćen je onako kako dolikuje jednoj od najvećih zvezda u istoriji filma.
Poštovan maltene do statusa božanstva, on je bio simbol francuskog šarma i čovek neverovatne harizme i lepote, kako u mladosti i tako i u poznim godinama. Međutim, ako verujete najnovijoj knjizi o glumcu, Alen Delon imao je i mračnu stranu o kojoj se malo znalo.
Alen Fabijen Delon, jedno od dece Alena Delona, francuski model i glumac, kog je legendarni umetnik dobio tokom ljubavi s holandskom novinarkom Rozali van Bremen, izneo je šokantne detalje o svojoj porodici.
Kako pišu autori Loran Pio i Fransoa Vinjol, njegov otac bio je nasilan čovek nepredvivog ponašanja, opsednut oružjem do te mere da je i u starosti spavao s napunjenim pištoljem ispod jastuka. On tvrdi da je Alen Delon svoju poslednju partnerku Hiromi Rolen "više puta tukao" maltene do smrti i da joj je prislonio revolver uz potiljak uz pretnju smrću.
U knjizi nazvanoj "Poslednji dani samuraja" (fr. "Les Derniers Jours du Samouraï") navodi se da je Delon bio surov i prema poslednjoj supruzi i majci Alena Fabijena, s kojom je glumac dobio još i ćerku Anušku. Za 14 godina njihove veze i braka, navodno joj je Delon dvaput slomio nos i jednom prilikom osam rebara.
Sin slavnog glumca tvrdi da je on bio nasilan i prema deci, pa je tako navodno Alena Mlađeg jednom preko noći zatvorio u kavezu sa psima kako bi "očvrstao".
Kako sada piše Daily Mail, dugo se spekulisalo o čudovištu koje se krilo iza lepog lica Alena Delona, bez dokaza, a nova knjiga ukazuje da bi u nekim od tvrdnji moglo biti istine. Autori knjige nazvane aludirajući na neo-noar triler "Samuraj" (1967), jedan od filmova s početka karijere slavnog glumca, koji su mu doneli najveću popularnost.
Oni su istraživali i Delonovu problematičnu mladost kako bi u njoj pronašli koren nasilničkog ponašanja.
Mladost Alena Delona
Slavni francuski glumac rođen je u Parizu, u delu grada u kom žive uglavnom imućnije porodice, 8. novembra 1935. godine. Njegov otac bio je Fransoa Fabijen Delon, direktor bioskopa "Le Régina", dok mu je majka bila Edit Mari Suzan Arnold, koja je radila u apoteci, a bila je neko vreme zaposlena i kao redarka u bioskopu. Njegova porodica smatrala se "sitnom buržoazijom".
Roditelji su mu se razveli kad je Alen imao četiri godine, a potom su oboje stupili u nove brakove.Preko oca dobio još dvojicu polubraće i jednu sestru preko maćehe, a preko majke još dvojicu polubraće i sestru preko očuha. Međutim, kako za njega nije bilo mesta u njihovim novim porodicama, Alen je poveren na staranje hraniteljskoj porodici, što ga je bolelo do kraja života.
Završio je u porodici na čijem je čelu bio zatvorski čuvar, koja je živela u blizini zatvora, a jednom prilikom je čuo pogubljenje unutar zidina ustanove u kojoj je radio čovek koji tada brinuo o njemu.
Roditeljima je vraćen nakon pogibije hranitelja, a oni su delili starateljstvo nad njim, pa je deo vremena provodio s majkom, a deo sa ocem. Poslali su ga zatim u katolički internat, gde je počeo da razvija svoje umetničke talente, posebno prema muzici. Međutim, bio je vrlo problematičan, zbog čega je izbačen iz škole.
Od školovanja je odustao kao 14-godišnjak, nakon što je pobegao sa ciljem da ode u Čikago, ali ga je policija pronašla i zaustavila. Delonovi majka i otac tada su shvatili da on definitivno treba da digne ruke od obrazovanja i zaposli se u očuhovoj mesari.
BONUS VIDEO
Zašto stopa nasilja skoči tokom praznika