Na primer, ako jedete bananu uveče povećavate rizik od prehlade, dok konzumiranje šećera može doovesti do pojave viška kilograma.
Mleko
Najbolje vreme za uzimanje mleka je noću, a ne danju,tvrde stručnjaci. Mleku je potrebno više vremena da se svari, zato je bolje piti ga noću. Opušta telo i omogućava ćelijama da efikasno apsorbuju hranljive materije, dok se odmarate.
Bez previše napora i utrošenog vremena: 5 načina da izvajate savršeno telo DOK KUVATE RUČAK (VIDEO)
Pirinač
Savršene je namirnica za ručak. Metabolizam je brži nego noću, tako da vam ostavlja dovoljno vremena da iskoristite ugljene hidrate. Noću pirinač izaziva nadutost, zbog velike količine skroba. Može dovesti i do gojaznosti.
Nastavak na sledećoj strani...
Kiselo mleko
Kada se jede u toku dane, pospešuje varenje i umiruje probavni sistem. Deluje kao probiotik i pozitivno deluje na crevnu floru. Ukoliko ga jedete noću, može prouzrokovati kašalj.
Šećer
Sladoledi, čokolade i ostali proizvodi koji sadrže veće količine šećera treba da se jedu ujutru. U to vreme smo najaktivniji i telo je u stanju da sagori velike količine šećera. Noću je fizička aktivnost smanjena i može doći do nagomilavanja masnih naslaga.
Pasulj i mahunarke
Najbolji efekat imaju ako se noću koriste jer su bogate vlaknima, pomažu varenje i smanjuju nivo holesterola. Nije preporučljivo jesti isočiva i pasulj ujutru ili tokom dana , tada povećavaju apetit i možetete više jesti tokom dana.
Banana
Puna je vlakana i pomaže proces varenja i umiruje gorušicu. Njihovim konzumiranjem povecava se nivo energije u toku dana. Trebalo bi je jesti pre treninga ili izlaganja nekom većem naporu. Kako je bogata magnezijumom, može izazvati stomačne tegobe ako se uzima noću na prazan stomak.
Jabuke
Ovo voće je bogato pektinom, a naročito kora. Pektin blagotvorno deluje na creva i sprečava zatvor. Kako sadrži organske kiseline, ako se uzima noću može povećati nivo kiseline.