Svima nam je, s vremena na vreme, potrebna pomoć, ali nekada to držimo u sebi...
Ljute se
Kao i deca, i odrasle osobe umeju da "ukrste" osećanja, odnosno da osećaju jedno, ali pokažu drugo. Razlog je činjenica da su iznutra ranjivi, povređeni, tužni ili uplašeni, a ne znaju kako da pomognu sebi. Nažalost, često će tu emociju pretvoriti u bes i verbalno "kidisati" na ljude u svojoj okolini.
Nema više nežnosti
Gubitak želje za fizičkim kontaktom ili intimnim odnosom, kao i disfunkcije u spavaćoj sobi, mogu biti znak upozorenja.
Stalno spavaju, ili ne spavaju uopšte
Depresija ozbiljno utiče na spavanje i može izazvati čitav niz poremećaja u ciklusu sna. Ako vaš nekada aktivan partner ili partnerka odjednom spava ili leži po ceo dan, ili ne spava cele noći iako inače nema problema sa spavanjem, možda bi trebalo da se posavetuje sa stručnjakom. Preterivanje u spavanju je čest znak depresije, jer depresivna osoba smatra da previše pati dok je budna, i onda beži u san.
Stalno su negativni
Depresija menja način na koji posmatramo svet, i tiho nam šapuće na uvo da ništa više nema smisla, da je sve loše i da ne vredi ni da se trudimo da nešto popravimo. Ako čak i u najlepšim stvarima vaš partner ili partnerka uspeva da pronađe nešto negativno i da se fokusira samo na to, to može biti znak upozorenja.