Roman "Dijagnoza: Ljubav" možete pronaći od četvrtka 4. oktobra u svim knjižarama Delfi, Laguninim klubovima čitalaca i na kioscima.
Kad leptirići iz stomaka slete na mozak pa pomute razum, kad zaneseni lebdimo metar iznad zemlje, kad pomislimo da ne bismo mogli da živimo bez voljene osobe, kad strepimo..
A uvek pomalo strepimo da li nam je ljubav uzvraćena. Kad pristajemo na sve da bismo ostali zajedno, svesni da onaj ko pristane na sve – ne dobije ništa. Kad nas razjeda ljubomora, kada smo zavisni od osobe u koju smo zaljubljeni pa brojimo sekunde do susreta, poziva, poruke, kada je raskid smak sveta, kad slomljenog srca smišljamo osvetu, spremni i sebe da povredimo samo da bismo vratili bol za bol… to znači da smo oboleli od virusa ljubavi. A leka nema. Nego izguramo sve na nogama, zašijemo srce i osakaćeni nastavimo dalje.
Interesantno, jednom preležana ljubav ne stvara imunitet, te se ovaj proces razbolevanja i izlečenja uglavnom ponavlja tokom života", kaže Simonida Milojković, jedna od najpopularnijih savremenih srpskih autorki.
U njenom novom romanu "Dijagnoza: Ljubav", psihološki najsloženijem do sada, ukrštajući burne događaje iz jedne nesvakidašnje veze sa njihovim interpretacijama u dnevničkim zapisima, Simonida svoje čitaoce do poslednjih stranica ostavlja u neizvesnosti o ishodu jednog okrutnog eksperimenta i jedne strastvene ljubavi.
Kad na premijeri pozorišne predstave upozna Jelenu, zavodljivu glumicu, Petar, oženjeni i zgodni beogradski psihijatar, odlučuje da je zavede i istraži da li je zaljubljenost vrsta psihoze.
Tako se Jelenin život pretvara u psihološki eksperiment, a ona se ludo zaljubljuje verujući da je pronašla čoveka svog života. Jelenin dnevnik postaje hronika njihove ljubavi, a Petrova beležnica hladna analiza jednog istraživanja.
Međutim, ko od njih dvoje ispisuje verodostojnu priču? Da li je Jelena zaista pronašla savršenog muškarca, a Petar savršeno zamorče? Ko je zanesen ljubavlju, a ko manipulacijom, ko je u čijoj priči osvetnik, a ko žrtva sopstvene strasti?
Ozbiljno istražujući temu ljubavi pre nego što se prihvatila pisanja, Simonida Milojković smatra da padaju u vodu sve preporuke da je moguće naučiti kako se ispravno voli, da je moguće promeniti sopstvenu pogrešnu predstavu o ljubavi, da zaljubljenost nije ljubav već, kako mnogi tvrde, vrsta psihoze.
Zar nismo svi mi pametni kada drugima dajemo savet? To što znaš da se po poledici pažljivo hoda ne znači da se nećeš okliznuti i pasti. Šta se desi kada jedan stručnjak, psihijatar poludi od ljubavi, kada doktora za dušu zaboli duša? Upravo je psihijatar glavni lik romana Dijagnoza: Ljubav. Kad ubode Amorova strela i najjači padaju.
Sa ožiljcima po kolenima, ipak srećna jer je svakom tom padu prethodio sjajan let gore među zvezdama, rešila sam da napišem roman o zaljubljenosti čvrsto verujući da onaj ko nikada u životu nije poludeo od ljubavi zapravo nije ni bio normalan", rekla nam je Simonida, koja je na ovom romanu radila pune dve godine.