Sramota je bila tolika da je morao da deaktivira sve društvene mreže
Nakon najveće pobede u karijeri poljskog tenisera Kamila Majhržak protiv Karena Hačanova na meču koji je odigran prošlog četvrtka veliku pažnju izazvao je incident koji se dogodio na tribinama nakon što je teniser skinuo kačket i hteo da ga pokloni dečaku u publici.
Tada se desilo nešto što niko nije mogao ni da pomisli, a kamoli uradi. Čovek koji je stajao pored dečaka oteo mu je kapu i ugurao je u torbu.
Dečak je ostao slomljen, pitajući ga: "Šta radiš?“, dok je teniser odlazio, nesvestan incidenta.
Snimak ovog događaja ubrzo je isplivao na društvenim mrežama i nije bilo teško saznati ko je lopov. Na još veće zaprepašćenje otkriveno je da se radi o čoveku koji na svom računu u banci ima milione, ali se nije libio da ukrade kapu od deteta.
Na kraju se ispostavilo da je dečakovu kapu ukrao Pjotr Ščerek, poljski milioner poznat kao sponzor lokalnog teniskog saveza. Ščerek je izvršni direktor uspešne kompanije za popločavanje Drogbruk i veliki ljubitelj tenisa.
Majhržak je otkrio da ga je Ščerek kasnije kontaktirao, želeći da se iskupi, i dao mu kontakt informacije dečakove majke.
- Verujem da je došlo do nekog nesporazuma - rekao je Majhržak, napominjući da je Ščerek verovatno još uvek bio u šoku posle meča i da nije shvatio šta je uradio.
Pod pritiskom javnosti nakon što je otkriveno da je ukrao kačket namenjem dečaku, Ščerek je deaktivirao svoje naloge na društvenim mrežama. Međutim, internet je i dalje pun poruka upućenih njemu.
- Krade od deteta, a leži na milionima - glasio je jedan od njih.
Majhržak je brzo odgovorio na negativne reakcije i zamolio fanove da pronađu dečaka do koga kačket nije stigao. Majhržak je uspeo da pronađe dečaka po imenu Brok da mu da novi kačket.
Bonus video:
Ana Sablenka neobičan potez o kom se pričalo




