Kada se tim američkih mačevalaca pojavio na Olimpijskim igrama u Tokiju, na prvi pogled delovali su kao ujedinjeni tim. Drugi pogled na njih otkrio je surovu istinu.
Kada su se četvorica članova američkog tima mačevalaca pojavila u Tokiju na Olimpijskim igrama, na prvi pogled bi se dalo zaključiti da su Džejk Hojl, Kertis Mekdauald, Jeiser Ramirez i Alen Hadžić ujedinjeni i spremni za meč protiv Japana (koji su kasnije izgubili). Drugi pogled na njih govori drugačiju priču.
Samo je potrebno da pogledate njihovu opremu za takmičenje i obratite pažnju na detalje.
Tri mačevaoca nosila su pink masku. Jedan je nosio crnu masku. To nije slučajno.
Hojl, Mekdauald i Ramirez protestuju protiv četvrtog člana tima, Hadžića, koji je trenutno optužen i pod istragom zbog seksualnog napada. Tri mačevaoca nosila su pink maske u znak solidarnosti sa žrtvama seksualnog napada i u znak kritike Olimpijskim igrama zbog dozvoljavanja nekome ko je optužen za takav zločin da se takmiči.
— Odlučili su da obznane da ne trpe što on stoji tu s njima. Hoće da naprave razliku između sebe i njega, te da oni ne podržavaju seksualni napad i nasilje nada ženama — rekao je izvor za BuzzFeed News.
Hadžić je optužen za seksualni napad nad trima ženama u periodu između 2013. i 2015. On je sve optužbe i navode demantovao, te na kraju uspeo da svoj put ka Olimpijskim igrama učini čistim. Međutim, on je odvojen od ostalih sportista. Odseda u hotelu van Olimpijskog sela, a doputovao je nezavisno od ostatka svog tima.
Pink maske simbolizuju podršku, jer ta boja reprezentuje ženstvenost, saosećanje, ljubaznost. Hadžić je za USA Today rekao da se suprotstavio kolegama iz tima.
— Nisu me pitali kako se ja osećam. Nisu pitali za moju stranu priče. Nisu tražili dokaze. Rekao sam da sam postiđen da budem deo tog tima — rekao je optuženi sportista.