Bivši američki predsednik bio je oduvek u dobrim odnosima sa tazbinom.
Veza između Donalda i Melanije Tramp oduvek je privlačila veliku pažnju javnosti, a to je bilo posebno očigledno i pre njihovog venčanja 2005. godine, kada je tadašnji američki biznismen i budući predsednik prvi put posetio roditelje svoje buduće supruge u Sloveniji.
Tramp je često u svojim izjavama govorio o kratkom trajanju ovog susreta. U emisiji kod Larija Kinga 2005. godine našalio se da je u Melanijinom rodnom kraju proveo svega "oko 13 minuta".
Ipak, ovaj prvi susret sa Melanijinim roditeljima bio je značajan korak u njihovoj vezi i važna potvrda njegove ozbiljnosti prema budućoj supruzi.
Donald i Melanija su 2002. godine stigli u Ljubljanu privatnim avionom Boing 727, sleteli u večernjim satima, a veče proveli na večeri u prestižnom Grand hotelu "Toplice" na Bledu.
Za večerom su uživali u lokalnim specijalitetima, kao što su eskalop od luka sa prženim krompirom i šumske borovnice.
Melanija je tokom večeri prevodila razgovore između Donalda i svojih roditelja, koji nisu govorili engleski, pomažući da sve teče glatko i prijatno.
Na kraju večeri, Tramp se u svom stilu našalio pitanjem Melanijinom ocu Viktoru:
– Je li ovo mesto na prodaju? – što je dodatno osvetlilo njegov karakteristični humor i poslovni instinkt.
Ovaj prvi susret je bio tek uvod u ozbiljnu vezu. Kako se odnos između Donalda i Melanije produbljivao, Tramp je zatražio i zvaničan blagoslov od njenih roditelja da se oženi njihovom ćerkom.
Bračni par Knavs je kasnije 2004. godine prvi put posetio Ameriku, a već sledeće godine, njihova ćerka je postala gospođa Tramp u raskošnom venčanju koje je održano na Floridi.
Amalija i Viktor su svoj dom u Sevnici sačuvali i posle venčanja svoje ćerke, redovno ga posećujući dva do tri puta godišnje. Viktor Knavs, bivši vozač gradonačelnika obližnjeg grada, kasnije je postao trgovački putnik u automobilskoj kompaniji i, iako su mnogi živeli skromno u komunističkom režimu, porodica Knavs je imala relativno stabilan životni standard.
Postojale su i glasine da je Viktor bio član Komunističke partije, ali je Melanijina portparolka izjavila da on nije bio aktivan član, što je sama Melanija kasnije potvrdila.
Tokom Trampovog predsedničkog mandata od 2017. do 2021. godine, njegova oštra politika prema imigraciji često je stavljana u kontrast sa činjenicom da su upravo njegovi tazbini došli u Ameriku kao imigranti.
Ipak, Melanijini roditelji su stekli američko državljanstvo 2018. godine, nakon što su godinama živeli u SAD sa zelenim kartama. Tokom mandata Melanije kao prve dame, njeni roditelji su postali česti posetioci Bele kuće, gde su podržavali svoju ćerku u njenoj ulozi.
Amalija i Viktor su igrali ključnu ulogu u odrastanju svog unuka Barona, koji je, zahvaljujući njima, usavršio i slovenački jezik.
"Politico" je pisao da su Knavsovi bili “hiperinvolvirani” u Baronovo odrastanje, a mnogi su ih poredili sa Marijan Robinson majkom Mišel Obame koja je takođe živela u Beloj kući dok je njena ćerka bila prva dama. Tokom predsedničkog mandata, Melanijini roditelji su živeli na relaciji između Bele kuće, Mar-a-Lago kluba na Floridi i Tramp kule u Njujorku.
Porodična prisnost između Melanije i njenih roditelja uvek je bila očigledna, a Viktor i Amalija su čak prisustvovali mnogim formalnim događajima u Beloj kući.
Pored Melanije, imaju još jednu ćerku Ines, koja se bavi modnim dizajnom i ostala je manje poznata javnosti.
Nažalost, Amalija Knavs je preminula početkom ove godine u 78. godini. Na sahrani je Melanija održala emotivan govor, odajući počast majci koja joj je bila inspiracija i podrška kroz sve životne faze.
* Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i Zakonom o javnom informisanju i medijima.
BONUS VIDEO
Evo šta je Donald Tramp obećao Ilon Masku ako postane predsednik