Obratite pažnju na ove činjenice
Ćinjenica je da su žene obično spremnije i otvorenije od muškaraca kad je reč o razgovoru o svojim osećajima. Zbog toga se događa da muškarci u vezi vrlo malo ili nimalo govore o svojim željama, brigama i osećajima, a to može biti otežavajuća okolnost njihovim izabranicama
Zašto su muškarci u vezi često „bez teksta“? I kako se žene trebaju nositi s time? Razlog o raširenoj muškoj ćutnji o temama osećajnosti proizlazi iz činjenice da su muškarci u socijalizaciji i dan danas sistematski udaljeni od razgovora o osećajima.
Ovo su četiri zlatna pravila u komunikaciji s partnerom koji je - "škrt na rečima".
1. Razumeti zašto ne govori o svojim osećajima
Uglavnom to nije zato jer mu je svejedno – verovatno je jednostavno drugačije naučio.
2. Biti uporna – ali ne napadna!
Naravno da se ne smemo pomiriti s time „da su muškarci takvi kakvi jesu“, te odustati od sna da možemo otvoreno razgovarati s partnerom o problemima i željama. Dakle, treba mu pomoći da se otvori, ali bez stalnog pritiska (npr. „Voliš li me? Voliš li me? Voliš li me? Daj mi češće govori da me voliš!“)
3. Biti uzor
Trebalo bi da budemo „govorni uzor“ te im pokazati koliko razgovor može pomoći i osloboditi ako pričamo o temama koje se bave osećajima. Najbolje je jednostavno svako malo pričati o sebi te svojim vlastitim željama, brigama, snovima – sigurno će primetiti koliko to može biti oslobađajuće.
4. Ukloniti zastarele mačo-pretpostavke
Trebalo bi shvatiti da pravi muškarci takođe otvoreno pričaju o svojim osećajima te se aktivno bave vezom – stoga treba poraditi na novoj slici „pravog muškarca“. Tražiti od njega da se otvori, a ujedno priželjkivati „lošeg dečka“, baš i ne bi išlo. Stoga i mi žene moramo naučiti da „bad boy“, „cool“ i „odsutan“ nisu nužno atributi dobrog muškarca.