malo ko pamti

Nije NI SLUTIO kakva slava ga tek čeka: Znate li kojim imenom se predstavljao Zdravko Čolić na početku karijere?

Dodajte Glossy u vaš Google izbor

Zdravko Čolić na početku karijere imao je posebno umetničko ime, kog se odrekao kad je postao popularniji

zdravko čolić na početku karijere imao je zanimljivo umetničko imefoto: Antonio Ahel/ATAImages

Pevač Zdravko Čolić defnitivno već decenijama važi za jednog od najvoljenijih i najšarmantnijih pevača bivše Jugoslavije.

 

Legendarnog Čolu region obožava, za njegovo ime vezuju se brojne priče, ali ne i skandali. Uvek je uspevao da svoju intimu sačuva od javnosti, pa tako i brak sa suprugom Aleksandrom, dok je njegova ćerka Una sve popularnija..

 

 

Mada delue da se o njegovoj karijeri sve zna, za neke pesme ostala je tajna kome su posvećene.

 

Takođe, jedan detalj s početka dana njegove slave malo kome je poznat.

 

Još davne 1974. godine Zdravko se trudio da postane ime za koje će znati čitav svet, pa je potpisao ugovor s muzičkom kućom WarnerBros. Records i snimio nekoliko pesama, odnosno mini-ploču za nemačko govorno područje.

Pesma za nemačko tržište zvala se "Alles was Ich Hab".

 

zdravko čolić je na poćetku karijere probao da se probije na inostrano tržištefoto: Damir Dervišagić

Kako je strancima teško da izgovore njegovo ime, producenti su odlučili da Zdravko postane Dravco, odnosno Dravko.

 

Osim na nemačkom, Zdravko je propevao i na engleskom jeziku, i to 1987. godine kada je izdao disko singl "Light Me – I'm Not a Robot Man".

 

 

Kako je brzo osvojio Jugoslaviju, odustao je od svetskog tržišta, a na ovim prostorima je stekao neverovatnu slavu...

 

Bonus video

Zdravko Čolić o obožavateljkama: