Bitno je napomenuti da ananas i kada se konzervira ne gubi svoja svojstva. Takođe, on se dodaje i u mnoge salate, jela, od njega se prave razni sosevi te ga tako svuda možete pronaći u ishrani i poboljšati unos ovog voća u vaš organizam.
Jedan od vitamina kojeg ima u izobilju n sastavu ananasa jeste vitamin C. Dakle on stimuliše proiyvodnju imunoglobulina, što bi značilo da tako jača i obrana organizma od bakterija i virusa. On je takođe jako koristan i za kožu, te stimuliše proizvodnju kolagena, daje koži sjaj i usporava starenje kože. Takođe je vitamin C odličan prirodni antioksidans.
U ananasu ima i flavonoida, koji u kombinaciji sa vitaminom C, pomaže u sprečavanju upala, razvijanja hroničnih bolesti, Alchajmerove bolesti, a štiti i ćelije od slobodnih radikala.
Ananas je tropsko voće, a ono je bogat manganom. On je zaslužan za održavanje jakih i zdravih kostiju. Ako redovno jedete ovu voćku, nećete imati problema sa nedostatkom ovog minerala.
Jeste li nekada videli da se neka "teška" jela poslužuju sa sosom od ananasa? Ukoliko jeste, razlog je taj što ananas u sebi sadrži bromelain koji ubrzava metalobizam, a takođe doprinosi i razgradnji proteina. Eksperti su to i dokazali, odnosno da on ubrzava razgradnju masti u telu. Takođe, imajte na umu da njegova bliska povezanost sa sagorevanjem masti nije u potpunosti proučena.
Međutim, to ne znači da ga ne treba dodati u ishranu, jer je niskokaloričan, ondnosno sadrži 50 kcl na 100g, a pored toga obiluje i vitaminima, vlaknima i mineralima.