Na inicijativu Ljubice Arsić, Lagunine spisateljice, Mirjana Novaković, Ana Vučković, Ana Radmilović, Žaklina Kiš, Ljiljana Tomanović Ponomarev, Vesna Radusinović, Maša Rebić, Isidora Bjelica, Vesna Dedić Milojević, Ivana Mihić, Jelica Greganović, Sanja Marinković, Olivera Ptica, Ivana Kuzmanović, Mirjana Mitrović, Ivana Stanković, Mimi Vlaović, Zorica Kuburović, Jelena Ranković i Iva Štrljić otkupile su po tri primerka svojih knjiga koje će tokom sledeće nedelje biti dostavljene Sigurnim kućama u Beogradu.
Poslednjih godina broj prijava nasilja nad ženama u porodici je u porastu, a u tome prednjače Beograd, Pančevo, Novi Sad i Niš. U borbi protiv nasilja najvažnija je prevencija i podrška organa unutrašnjih poslova, a Sigurne kuće su mesto na kojem se pruža šansa žrtvama posle trauma koje su pretrpele. Čak 54 odsto žena u Srbiji u svom životu ima iskustvo nasilja u porodici, a 38 odsto žena trpi nasilje u porodici u ovom trenutku. Prošle godine čak 28 žena su ubili njihovi partneri, muževi ili bivši muževi. Postoji raskorak između broja prijavljenih i broja procesuiranih slučajeva. Mnogo prijava ne dođe do pravosuđa jer žrtva odustane.
Prema podacima Ministarstva rada i socijalne politike svaka druga žena u Srbiji preživela je neki oblik nasilja. Nasilje nad ženama predstavlja široko rasprostranjenu pojavu, te ozbiljan društveni problem o kojem mora glasno da se govori kako ne bi ostao iza zatvorenih vrata. Da nasilje i ovog puta ne bi ostalo nevidljivo, prikriveno tradicionalnim ponašanjem prema ženi dok se ne dogodi ono najtragičnije, o ovom problemu otvoreno će razgovarati Lagunine spisateljice Ljubica Arsić, Mirjana Mitrović, Ana Vučković i koordinatorka programa Sigurnih kuća Vesna Stanojević.
Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama prvi put je ustanovljen 25. novembra 1981. godine u Bogoti, a na taj dan UN, vlade i humanitarne organizacije širom sveta pozivaju sve društvene aktere da se uključe u aktivnosti koje za cilj imaju sprečavanje nasilja nad ženama.