Pravila i granice u svetu lepote menjale su se kroz vekove. Međutim, možemo da kažemo da je briga o koži kategorija koja odoleva vremenu.
Negovana koža i njen blistav izgled, uvek su bili imperativ lepote i ono o čemu su žene širom sveta težile.
Tema koja nam se sledeća nameće i narušava harmoniju svega izrečenog jeste ono što ne možemo da sprečimo ali svakako možemo da usporimo.
Reč je o starenju. Već oko 25. godine postaju vidljivi prvi znaci starenja kada se u organizumu smanjuje produkcija elastina i kolagena (opada u proseku 1 – 1,5% godišnje). Tada se javljaju prve bore oko očiju i usana gde mišići lica konstantno rade.
Pored godina, postoje i drugi faktori koji ubrzavaju proces starenja. Neki od njih su nedovoljno sna, izloženost suncu bez zaštitnog faktora, nepravilna nega kože, nezdrave navike poput pušenja, nepravilna ishrana, stres i drugo.
Brojne kozmetičke kompanije nude rešenja ovog problema u vidu „anti-age“ tretmana ili preparata protiv bora. Ovo ne znači da su u pitanju prazna obećanja kada se govori o učinku ali činjenica jeste da su svi oni bazirani na spoljašnjem otklanjanju vidljivih znakova starenja.
Vreme je da se zapitamo - možemo li na neki drugi način da vratimo sjaj i svežinu kože?
Odgovor se krije u kolagenu, najzastupljenijem proteinu u našem organizmu. Već posle tridesete godine koža počinje da gubi volumen i smanjuje se njena sposobnost da se prirodno obnavlja, što dovodi do pojave bora. Kako kolagen čini da koža bude zategnuta, čvrsta i glatka, zaključci nekoliko studija utvrdili su da kolagenski napici mogu da zamene naslage kolagena i stvore nove količine proteina koje će podmladiti kožu. Na ovaj način kolagen se vraća koži i održava je iznutra, čineći je svilenkastom i lepom. Posebno bitna stavka kada su žene u pitanju je ta što kolagen smanjuje celulit i strije. On takođe ojačava nokte i kosu kojoj vraća izgubljeni sjaj. Pored estetskih svojstava, ima pozitivan uticaj i na stanje celokupnog organizma kao što su zdrave kosti i regeneracija, brzo zaceljivanje rana, pomoć organizmu da uspešno razgradi masnoće kao i antibakterijske sposobnosti.
Nice Collagen sadrži hidrolizovani riblji kolagen uz dodatak nutrijenata (Vitamin C, Vitamn E, bakar i cink) i apsorbuje se 1,5 efikasnije u odnosu na ostale kolagene životinjskog porekla. Smatra se najboljim izvorom kolagena u medicinske svrhe kao i najsigurnijim i najčistijim biološki dostupnim kolagenom.
Naticol®- hidrolizovani riblji kolagen tipa I ima malu molekulsku masu, bolju apsorpciju u odnosu na ostale kolagene životinjskog porekla, apsorbuje se 1,5 puta efikasnije. Smatra se najboljim izvorom kolagena u medicinske svrhe i najsigurnijim i najčistijim biološki dostupnim kolagenom.
Nice Collagen je dobitnik Cosmopolitan Beauty Awards za inovaciju 2018. godine.
Zaštitno lice ovog brenda je umetnica Lena Kovačević, dobitnica Elle Style Awards za 2018. godinu u kategoriji muzike.
Način upotrebe:
Preporučuje se jedna kesica dnevno.
Sadržaj kesice (8g) rastvoriti u 200 ml hladne vode i dobro promešati.
Konzumirati uvek sveže pripremljen napitak
NICE kolagen:
- ima prijatan voćni ukus
- bez šećera
- bez laktoze
- bez glutena
- GMO free
- pogodan za dijabetičare
Nice Collagen je dostupan online prodajom preko sajta https://nicecollagen.com/ i u svim Lilly Drogerie objektima.
O kolagenu:
Kolagen je strukturni i najzastupljeniji protein koji ulazi u sastav preko 25% svih proteina organizma sisara, preko 30% proteina čoveka i preko 70% proteina ljudske kože. On je osnovni sastojak vlakna vezivnog tkiva i čini 70% vezivnog i kožnog tkiva, kao i tkiva kostiju i zuba. Čini takođe sastavni deo zidova krvnih sudova, rožnjače, korena dlake.Kolagen je neophodan u formiranju hrskavice, tetiva, ligamenata, kostiju, zuba, omogućava zategnutost kože i krvnih sudova.
Starenjem i intezivnom fizičkom aktivnošću organizam gubi kolagen. Ovo ima za posledicu smanjenje debljine, gustine, otpornosti i gipkosti tkiva koja sadrže kolagen, što posledično dovodi do artroze, osteoporoze, povreda mišića, kostiju, zglobova, starenja kože, stvaranju bora, lomljenju kose i noktiju. Različita hrana sadrži i različite tipove kolagena. Tip I je najzastupljeniji u našem organizmu. Kolagen koji se nalazi u ribama je većinom tip I i jedan je od najvažnijih, jer utiče na zglobove, kožu, vitalne organe, krvne sudove, varenje i na kosti.
Vitamin C (L-askorbinska kiselina) je najvažniji hidrosolubilni vitamin, antioksidans i snažan redukujući agens. Spada u mikronutrijente koji se ne mogu sintetisati u ljudskom organizmu, već se može samo uneti regularnim putem ishrane, a neophodan je za ljudsko zdravlje. Vitamin C doprinosi normalnom stvaranju kolagena za normalnu funkciju kože.
Vitamin E (tokoferol) pripada grupi liposolubilnih vitamina i ne sintetiše se u ljudskom i životinjskom telu, već se može samo uneti hranom. Deponuje se u masnim tkivima. Neophodan je za normalan rast i deluje kao antioksidans. Neophodan je za formiranje vezivnog tkiva i neophodan je u sintezi proteina (a naročito za: kolagen, pokosnicu, skeletne mišiće i srčani mišić).
Cink (Zn) je esencijalni mikroelement koji ulazi u sastav preko 70 različitih enzimskih sistema u organizmu. U telu ga ukupno ima oko 2 g, od čega je 20% lokalizovano u koži, a na drugom mestu se nalaze kosti i zubi. Cink je odličan regulator masnoće kože, sprečava gubitak kose i daje joj čvrstinu.
Bakar (Cu) je esencijalni mikroelement koji ulazi u sastav većeg broja enzima i proteina, u okviru kojih ima ulogu u ćelijskom disanju, sintezi melanina, formiranju vezivnog tkiva, zaštiti ćelija od dejstva slobodnih radikala. Značajan je i za formiranje kolagena, sazrevanje eritrocita i leukocita, metabolizam glukoze i holesterola, imune funkcije, zdravlje kostiju. Bakar doprinosi normalnom transportu gvožđa u organizmu, normalnom funkcionisanju nervnog sistema i normalnoj pigmentaciji kose i kože.