I oni su imali poteškoća!
Danas su među najbogatijim ljudima na planeti, zgrću milijarde i uživaju u bogatstvu koje su stekli. Ali, nije sve išlo glatko na početku.
Bogati biznismeni, inovatori koji se danas voze lukzusnim avionima i žive život o kojem ostali mogu samo da sanjaju svoj uspeh izgradili su od nule i put ka cilju bio je popločan poteškoćama.
Elon Musk
Prvi posao mi je bio inženjer softvera, a danas je jedan od najzapaženijih inovatora 21. veka i večna je inspiracija svim preduzetnicima.
Osnivač Tesle oduvek je bio fan tehnologije i svemira. Kada je imao samo 12 godina, Mask je napisao kod za svoju video-igricu koja se ticala svemira pod nazivom "Blastar". Prodao ju je "PC and Office Technology" magazinu za 500 dolara. Skoro je inženjer softvera iz Googlea uzeo taj kod i ugradio u igricu koja se može igrati na modernim uređajima.
Ričard Brenson
Sir Ričards Nikolas Brenson je britanski poslovni čovek čije se bogatstvo procenjuje na 7,8 milijardi dolara. Vlasnik je brenda "Virgin" koji sadrži 350 kompanija.
Ali, zanimljivo je da je ovaj biznismen kao tinedjžer izbačen iz škole. Tada je pokrenuo časopis za mlade "Student".
Mark Zakerberg
Zakerberg je još tokom studija kreirao najpopularniju društvenu mrežu Fejsbuk. Ali, ovaj Amerikanac je još u vreme srednje škole kreirao softfer
za preporuku muzičkih brojeva, Sinaps, za koji je bio zainteresovan Majkrosoft.
Ted Tarner
Osnivač CNN-a, a sada filantrop, sanjao je o tome da se priključi vojsci, ali sudbina je imala drugi plan. Nakon što je izbačen sa Univerziteta "Brown" jer je u njegovoj sobi bila devojka, počeo je da radi u agenciji za oglašavanje, koja je bila u vlasništvu njegovog oca. Tu je već pokazao da ima talenta za biznis i udvostručio je zaradu kompanije već tokom prve godine rada. Tarner je preuzeo biznis, koji je zatim prodao "Time Warneru" za 7.5 milijardi dolara 1996. godine.
Nakon toga, radio je u očevoj agenciji za oglašavanje, ali tada još niko nije mogao da sanja da će osnovati CNN i postati jedan od najbogatijih ljudi sveta.