U okviru edukativnog dela studentima se pruža prilika da prisustvuju poučnim i zanimljivim predavanjima koje će održati brojni stručnjaci. Neki od njih su:
Jedan od najpoznatijih beogradskih dizajnera. Završio je Akademiju primenjenih umetnosti u Beogradu, a potom i Školu za dizajn i primenjenu umetnost na Univerzitetu u Geteborgu u Švedskoj, kao i Likovnu akademiju u Ljubljani. Jedan od njegovih najpoznatijih radova je logo radio-stanice B92, za koji je dva puta dobio nagradu MTV Free Your Mind. Danas je vlasnik kreativnog servisa Futro. Njegovi radovi su deo kolekcija u muzeju Pompidou u Parizu, Muzeju umetnosti i reklame u Hamburgu i u Muzeju plakata u Varšavi.
Poznati režiser koji je svoju karijeru započeo u dečijoj redakciji na BBC-ju. Godine 1973. je režirao i montirao 13 epizoda Nevena, inspirisanih istoimenim časopisom koji je uređivao Jovan Jovanović-Zmaj. Od 1978 do 1980 napisao je scenario, režirao i montirao seriju Poletarac po istoimenom časopisu Duška Radovića. Poletarac je dobio glavnu nagradu na svetskom festivalu Prix Jeunesse u Minhenu. Od marta 2011 angažovan kao savetnik u dečjoj redakciji RTS.
Aleksandra Savić ispred Prirodnjačkog muzeja
Viši kustos Prirodnjačkog muzeja, autorka izložbe pod nazivom Staro i nestalo voće Srbije
Fionn Zarubica
Radila je kao kostimograf više od dvadeset godina, kreirajući kostime za pozorište, film, balet, operu i televiziju, u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Evropi. Poslednji u nizu njenih uspeha je bila izložba Los Anđeles uživo: Izvođačka umetnost u južnoj Kaliforniji 1970-‐1983 (LACE 2011.), koju su kritičari visoko ocenili.
Udruženje građana Tačka komunikacije
Osnovano je 2011. godine sa ciljem da produkcijom različitih programa i sadržaja kontinuirano radi na afirmaciji nasleđa i znanja u resorima kulture, turizma i obrazovanja. Svojim radom povezuje više generacija i korišćenjem novih medija osavremenjuje procese informisanja, učenja, beleženja i promocije sadržaja u navedenim sferama. Najvažniji projekat ove organizacije je “Zvučna mapa Dorćola”.
Praktični deo studentma omogućava učešće u rešavanju studija slučaja kojima doprinose radu institucija koje ih zadaju, a neke od njih su: Beogradska filharmonija i Bitef. Pored studija slučaja u okviru praktičnog dela u organizaciji Pozorišta na Terazijama održaće se zanimljiva radionica.
Po prvi put ove godine projekat Budi Coolturan imaće dozu takmičarskog duha, jer će svi zainteresovani studenti moći da učestvuju u foto konkursu na temu Umetnost iz mog ugla. Prijave za učešće traju do 15. oktobra.