Nove informacije dodatno komplikuju već tešku situaciju i dodatno unose tugu u život legendarnog Toma Li Džonsa
Prema sudskim dokumentima koji su se pojavili u javnosti, Viktorija, ćerka Toma Li Džounsa, je navodno bila u trećem mesecu trudnoće kada ju je pronašao mrtvu u hodniku hotela slučajni prolaznik, piše magazin Us Weekly.
U dokumentima od 1. oktobra 2025. se navodi da je advokat obavešten o ovome i da veruje da je gospođa Džons bila trudna.
O njoj se i ranije pisalo i govorilo jer je često koristila alkohol i opijate, pa pod njihovim uticajem pravila prekršaje zbog kojih je morala da reaguje i policija.
Njeni advokati su takođe spomenuli mogućnost programa alternativnog rešavanja slučaja, što znači da je njen slučaj mogao biti zatvoren van tradicionalnog sudskog procesa.
Takvi programi imaju za cilj da osumnjičenima pomognu da izbegnu krivične osude kroz podršku, tretman i nadzor, kako bi se fokusirali na rešavanje problema koji stoje iza kriminalnog ponašanja.
Još uvek nije potvrđeno da li je Viktorija bila trudna u trenutku smrti ili ne. Njeno telo je pronađeno bez znakova života u hotelskoj sobi u San Francisku na Novu godinu. Imala je samo 34 godine.
U avgustu 2023. godine, Tomi Li Džons je tražio privremeno starateljstvo nad ćerkom. U sudskim dokumentima predložena je Margaret Karon Šmirer kao staratelj. Iako je zahtev prvobitno odobren, sudija ga je u decembru 2023. godine poništio.
Viktorija Džons bila je jedina ćerka koju je Tomi Li Džons imao sa svojom drugom suprugom, Kimberli Klafli. Par je bio u braku od 1981. do 1996. godine i imaju još jednog sina, Ostina Džonsa.

