šokirali su planetu

Da li je Bjanka Sensori ŽRTVA Kanjea Vesta? Ovi znakovi pokazuju da u njihovom odnosu postoji nešto uznemirujuće

0

Prošlo je nekoliko dana od 67. dodele Gremija, a svet ne prestaje da pričao trenutku kada je supruga Kanjea Vesta skinula bundu i našla se naga pred celim svetom. Da li je to bila njena odluka? Da li ona bira da neprestano ide maltene gola?

Kanje Vest i Bjanka Sensori na crvenom tepihu na 67. dodeli Gremija
Kanje Vest i Bjanka Sensori na crvenom tepihu na 67. dodeli Gremijafoto: EPA-EFE/ALLISON DINNER

Bjanka Sensori, supruga repera i dizajnera Kanjea Vesta, svakako je modna žrtva muzičke zvezde jer on oblikuje njen bizarni stil koji podrazumeva da uglavnom bude naga, ali sve se glasnije može čuti da je ona i žrtva zlostavljanja.


U trenutku kada je vidite kako u tračicama koje nosi kao tange i maskom koja prekriva celu glavu stoji pored šporeta ili kako ide ulicom obučena u providne hulahopke i toples grli jastuk, pomislite da Bjanka Sensori ne može više da šokira, ali onda joj opet uspe.


U nedelju je to učinila na 67. dodeli Gremija, kada je sa suprugom Kanjeom Vestom prošetala crvenim tepihom potpuno naga. Ona je nosila dugačku crnu bundu, koju je potom teatralno skinula i pokazala celo telo, ispod providnog parčeta tkanine koje je nosila kao mini-haljinu, toliko providno da mnogi nisu ni primetili da ima nešto na sebi.

 

Kanje Vest i Bjanka Sensori na crvenom tepihu na 67. dodeli Gremija
Kanje Vest i Bjanka Sensori na crvenom tepihu na 67. dodeli Gremijafoto: JIM RUYMEN / UPI / Profimedia

Australijska arhitektkinja već dve godine zbunjuje i šokira svet svojim izdanjima, a nijednog trenutka niko nije sumnjao da su to sve odluke njenog muža. Na kraju krajeva, i tokom braka s Kim Kardašijan on je odlučivao o njenom stilu i ponašanju, a čini se da istu kontrolu ima nad Bjankom.

Međutim, nakon što je šetala gola crvenim tepihom na dodeli Gremija, još češće nego inače se komentariše da je supruga Kanjea Vesta žrtva zlostavljanja, izražava se zabrinutost za njeno stanje, postavlja pitanje zašto sve ćutke gleda kako on upravlja njom i dovodi je u ponižavajuće situacije.


Dok su šetali crvenim tepihom, on je bio potpuno obučen, a ona naga, grudi, genitalija i zadnjice izložene pogledima cele planete.


"Ne poštuje ništa što ga je Donda Vest učila! Zašto eksploatišeš i ovako tretiraš svoju ženu zarad klikova?", "Stvarno, stvarno mi se ne sviđa što napadaju Bjanku Sensori. Vrlo je očigledno da se ona ne pita šta će obući", "Imam osećaj kao da čitam dnevnik serijskog ubice", "Ovaj tip fotografija se viđa u filmovima o otmicama"... neki su od komentara.

 

Kanje Vest i Bjanka Sensori na crvenom tepihu na 67. dodeli Gremija
Kanje Vest i Bjanka Sensori na crvenom tepihu na 67. dodeli Gremijafoto: JIM RUYMEN / UPI / Profimedia

Ipak, nisu samo komentatori na društvenim mrežama ti koji su zabrinuti zbog Bjanke Sensori.

 

Znakovi da postoji preterana kontrola

 

Kirsten Hetkok za Daily Mail piše o sopstvenom iskustvu zlostavljanja u vezi i upoređuje to s onim što vidi u slučaju Vesta i Bjanke Sensori. Iako ističe da ih ne poznaje, ona u njihovom ponašanju vidi znakove stvari koje je i sama doživela. Kao i Bjanka, koja radi za Kanjeov brend Yeezy, ona je svog bivšeg dečka upoznala na poslu.


Za mene "prinudna kontrola" nije počela pesnicama ili besom. Počelo je obožavanjem onom vrstom koja je preplavljujuća. Osećala sam se posebnom, odabranom, kao da me niko na svetu ne može razumeti kao moj dečko. Ali polako je ta pažnja počela da guši – piše ona, a vidimo jasno da je reper neprestano oduševljen Bjankom i veliča je, pa nema sumnje da se ona oseća posebno i odabrano.

Odluke koje sam nekada donosila ja – šta ću obući, s kim ću da pričam, gde idem – postale su njegova "briga". Izražavao je svoju zabrinutost na način koji je delovao kao da je brižan, ali je zapravo oduzimao moju automiju – priseća se ona.


Kako ističe, uvek je to zvučalo kao da je on štiti, ali je vremenom shvatila da ona preventivno menja odluke da bi izbegla konflikt, da krije stvari od svojih prijatelja i porodice da bi održala mir.


Moja nezavisnost se smanjila, a ja nisam to ni shvatila – kaže ona.

Hoće li joj neko pomoći?

 

Proteklih dana je objavljeno mnogo kolumni u najpoznatijim svetskim medijima o njenom slučaju, a najsnažniji naslov je onaj koji je Olivija Piter napisala za Independent "Koliko daleko Bjanka Sensori treba da ide da bi neko intervenisao?", a autorka piše da brine zbog ove mlade žene koja ima tek 30 godina i "čini se da je reper kontroverzne reputacije, blago rečeno, na čudan način koristi kao cirkuskog ponija".

 

Bjanka Sensori gola na dodeli Gremija 2025.
Bjanka Sensori gola na dodeli Gremija 2025.foto: JIM RUYMEN / UPI / Profimedia

Brinem zbog toga na šta je pristala i zašto. Brinem se zbog njenih prijatelja – ima li ih uopšte? S kim ona razgovara, osim s Jeom? Šta oblači kod kuće? – pita se ona.


Kako god to da gledate, ovo je mlada žena koja je sve poznatija, ni zbog čega drugog osim zbog svog muža i tela. Ne znam kako možemo da budemo veća distopija – zaključila je.
 

BONUS VIDEO

Glumica pobesnela zbog filma u kome je potpuno obnažena

Error in getting video.

 

makonda-tracker