Kako je Čelsi istakla u opisu fotografije koju je objavila na društvenoj mreži Fejsbuk, njen dvogodišnji sin Oziris je nedavno bio bolestan, a njegov tromesečni brat Hendriks bio je odličnog zdravlja, pa je rešila da ih ne doji istim dojkama.
- Dojila sam jednog na levoj, a jednog na desnoj kako bih izbegla da se i Hendriks razboli. Mleko koje sam izmlazala iz dojke kojom hranim Ozirisa je levo, a Hendriksovo je desno - objasnila je Čelsi. - Obe dojke su proizvele savršeno mleko za potrebe moje dece. Naša tela su neverovatna!
Prajsova je ovu zanimljivu fotografiju objavila pre tri nedelje, a ona je već podeljena više od 27.000 puta i ima oko deset hiljada više komentara i reakcija u vidu lajkova.
Nastavak na sledećoj strani.
Stručnjaci su odavno ustanovili da majčino mleko nije svakog dana isto - njegov sastav varira čak i tokom samo jednog hranjenja, a kamoli u razmaku od nekoliko dana.
Dojenje nije presudan faktor: Ovo su glavni krivci za opuštene grudi!
- Jedna od mnogih prednosti hranjenja beba dojenjem jeste to što mamino telo proizvodi upravo onakvo mleko kakvo je detetu potrebno - ističe dr En Smit, američki pedijatar.
Kako je ona objasnila, kada je napolju toplo, mleko ima više vode, a majčino telo stvara mleko s više masti ukoliko je njena beba prerano rođena.