Kako izgledati elegantno i damski bez mnogo truda, zna Jelena Đoković, koja nepogrešivo bira modnu klasiku
Jelena Đoković, supruga najboljeg tenisera na svetu Novaka Đokovića i direktorka fondacije koja nosi njegovo ime, spada u najbolje odevene Srpkinje i iznova nas podeća da je jednostavnost najbolji način da ostavite utisak.
Ona u poslednje vreme preferira svedene odevne kombinacije, ravne linije i monohromatske, eventualno dvobojne, varijante, a poznata je po business casual stilu koji se lako kopira.
Pored dubokih pantalona širih nogavica, Jelenu Đoković često viđamo i u njenom omiljenom modelu suknje, savršenom izboru za posao, svečanosti, večernji izlazak, pa čak i odlazak na kafu u toku dana.
U pitanju su pencil suknje, vanvremenski klasik koji je izašao iz okvira "poslovne mode" i sada je prikladan za maltene svaku priliku.
Iako se obično kombinuju sa salonkama, ovaj model sve češće viđamo u spoju s patikama i drugom ravnom obućom i siguran je način da izgledate elegantnije bez mnogo truda.
Pencil suknja je ravnog i uskog kroja i obično joj porub pada do kolena ili je odmah ispod njega, a ime je dobila po svom obliku (pencil – olovka): dugačka je i tanka.
Jelena Đoković je, zanimljivo, za koju god boju i model da se opredeli, uvek nosi u kombinaciji sa svetlom obućom, bile to sandale ili cipele. Zahvaljujući nude, bež ili kamel obući, njena suknja ostaje u fokusu, a i ona je svejedna i jednostavna, pa čitav stajling zrači nenapadnom otmenoću.
Ovakvi modeli sukanja imaju dugu istoriju u zapadnoj modi, a njihova prethodnica bila je hobble suknja, široki model iz perioda pre Prvog svetskog rata, pričvršćen u predelu kolena ili ispod, koji "seče" figuru.
Prava revolucija dogodila se nakon što je Kristijan Dior predstavio njenu skraćenu verziju u svojoj kolekciji za jesen i zimu 1954. godine, a ova varijanta je bila laskavija za figuru i nije ometala kretanje.
Uz mini-suknje, pencil je postala jedna od najmodernijih, naročito kao kancelarijska odeća, posebno u vreme posle Drugog svetskog rata i tokom Hladnog rata, kada su tkanine bile vrlo skupe.
Ovakve suknje danas su dostupne na svakom koraku, pa se mogu naći vrlo povoljno, za samo 1.500 dinara, dok su one kvalitetnije skuplje, ali kako je reč o komadu koji će se nositi zauvek – na njima se ne štedi.
BONUS VIDEO
Jelena Đoković uživala u koncertu Dina Merlina u Crnoj Gori