ugrožena privatnost

Morate da pazite šta pišete: Zbog jedne greške u WhatsAppu hakeri vide vaš čet

0

Posle bezbednosnih provera otkrivena je greška u WhatsAppu, zbog koje hakeri mogu da se infiltriraju u bilo koji privatni grupni čet na toj aplikaciji.

foto: Profimedia
foto: Profimedia

Iako su programeri WhatsAppa pokušali da reše taj problem, stručnjaci tvrde da on još nije uklonjen i da bez dozvole administratora grupe u svaku konverzaciju može da se ubaci još ljudi, a da to niko ne primeti.

 

Fejsbuk, u čijem je vlasništvu ova aplikacija, kažu da bag nije opasan jer svi u grupnom četu dobiju obaveštenje kad im se pridruži neko nov, pa mogu odmah da reaguju.

 

Bag je otkriven na jednoj konferenciji u Cirihu.

 

Delimična uteha korisnicima jeste to što ubačeni novi članovi četa ne mogu da čitaju ranije poruke. Stručnjaci korisnicima savetuju da, ako žele da budu potpuno bezbedni, koriste samo komunikaciju "jedan na jedan".

 

Koja je trenutno najsigurnija aplikacija dostupna svakom korisniku mobilnog telefona?

foto: Promo

Prema najnovijim istraživanjima, aplikacija koja vam može pružiti maksimalnu zaštitu tokom komunikacije preko vaših mobilnih telefona je Biocoded aplikacija. Potražnja za nekom aplikacijom koja će pružiti sigurnost i slobodu prilikom komunikacije je završena, jer su stručnjaci iz ove firme uspeli da naprave najveću moguću zaštitu vaših podataka.

 

Biocoded je aplikacija koja vam omogućava trenutno najviši mogući stupanj zaštite tokom komunikacije. Ova aplikacija poseduje dvostruki zaštitni protokol koji vam omogućava potpuno bezbednu komunikaciju. Biocoded aplikacija je proverena I odobrena od strane nezavisnih bezbednosnih agencija.

 

Dok koristite ovu aplikaciju vaše poruke i pozivi su enkriptovani, a najzanimljivija opcija u okviru Biocoded aplikacije su kriptovan “group chat” i vremenski ograničene samo-uništavajuće poruke. Praktično svi podaci koje pošaljete ili razmenite u okviru ove aplikacije su potpuno zaštićeni i niko im ne može pristupiti čak iako vam ukradu telefon ako imate podatke zaključane unutar ove aplikacije.

 

Edvard Snouden je preporučio Signal, kao aplikaciju koja nudi najveći stepen sigurnosti podataka. Međutim, pojavom Biocoded aplikacije, Signal je je dobio realnu konkurenciju i možda čak izgubio vodeću poziciju, jer Biocoded štiti vaše podatke bolje čak i od Signal aplikacije, što potvrđuje i činjenica da je sigurnostne sile nekih zemalja koriste za internu komunikaciju.

 

Na taj način svaki korisnik ove aplikacije praktično ima najvišu moguću zaštitu podataka na svom telefonu I u komunikaciji preko interneta.

 

Aplikacija je dostupna na svim mobilnim uređajima (Android, iOS i Windows), a više informacija možete pogledati OVDE.

 

TAGOVI: Biocoded
makonda-tracker