Brisel će moći da krade privatne podatke Evropljana pomoću “državnih trojanaca”, što se prikriva raznim eufemizmima, potrebom za većom bezbednošću i sličnim opravdanjima. Konkretno, nova opšta pravila o zaštiti podataka (GDPR) koja će stupiti na snagu 25. maja u EU omogućiće državnim telima i službama da “izvlače” podatke sa kompjutera građana Evrope.
Nemački list Dojče virtšaft nahrihten naziva novi zakonu “diktaturom birokratije” Evropske unije koja ga je “kamuflirala u demokratiju”. “Ovi apsurdni propisi zgrozili su sve one koji su ih pročitali”, piše autor članka Ronald Barazon.
“Međutim, uprkos opštem nezadovoljstvu, građani EU pokušavaju da se prilagode kontradiktornim propisima. Očigledno je da su političari u Briselu i Strazburu uspeli da stanovnicima EU potpuno promene shvatanje vladavine prava “, piše nemački novinar.
Posle usvajanja Lisabonskog ugovora 2009. godine pravna situacija u Evropi pogoršala se iz temelja. Evropski parlament i Veće EU, koje uključuje predstavnike nacionalnih vlada, sada mogu da blokiraju jedni druge, a moć Evropske komisije se dramatično povećala.
Posle 2009. godine ovaj trend se intenzivira, što još više dovodi u pitanje same temelje demokratije i izaziva bes građana. Evropski parlament bez otpora prihvata temeljna načela i delegira komisije za formulisanje odluka koje se kasnije uglavnom menjaju. Stvorena je situacija da je u Evropskoj uniji jedini pravi zakonodavac Evropska komisija, dok se Evropski parlament praktično i ne meša u njen rad.
Evropska komisija koristi ovu situaciju i stvara jedno po jedno posmatračko telo sa neograničenim ovlašćenjima. Deluje kao zakonodavno telo, a za nepoštovanje svojih propisa određuje novčane kazne. Izbori i referendumi služe za stvaranje privida demokratskog procesa.
Kako bi prikrio tu praksu, Brisel poziva građane da iznesu svoje stavove. Međutim, stavovi javnosti su teme o kojima se raspravlja samo na marginama, ali su potrebni kako bi se stvorio privid demokratskog procesa.
“Osim toga, većina ljudi sazna za nova pravila tek kada su već uvedena i kada je kasno. Tako se prikriva postojeća diktature birokratije”, piše Barazon.
“Prema novim pravilima o zaštiti podataka većina programa garantuje pristup podacima, a mogu da se koriste i hakeri. Državne agencije, policija, pravosuđe i tajne službe već koriste postojeće praznine u zakonodavstvu. Mnoge zemlje već imaju zakone koji dopuštaju korišćenje državnih virusnih programa ili “državnih trojanaca”, koji preuzimaju informacije sa računara građana”, piše DWN.
“Oni koji su pogođeni novim zakonom, iako ne svi, napokon su uvideli apsurd novih propisa i ostali su zaprepašćeni. Besni su, viču, ali se na kraju pokoravaju. Umesto da protestuju pred Evropskom komisijom, Parlamentom i Većem, očajnički pokušavaju da se pridržavaju nejasnih i protivrečnih pravila.
"Inspektori iz Brisela mogu da odrede kazne i do 20 miliona evra ili 4 posto godišnjeg prometa, a građani se nadaju da će u njihovoj bezbrižnoj sobi biti pošteđeni samovolje evropskih birokrata”, zaključuje Ronald Barazon.
Koja je trenutno najsigurnija aplikacija dostupna svakom korisniku mobilnog telefona?”
Prema najnovijim istraživanjima, aplikacija koja vam može pružiti maksimalnu zaštitu tokom komunikacije preko vaših mobilnih telefona je Biocoded aplikacija. Potražnja za nekom aplikacijom koja će pružiti sigurnost i slobodu prilikom komunikacije je završena, jer su stručnjaci iz ove firme uspeli da naprave najveću moguću zaštitu vaših podataka.
Biocoded je aplikacija koja vam omogućava trenutno najviši mogući stupanj zaštite tokom komunikacije. Ova aplikacija poseduje dvostruki zaštitni protokol koji vam omogućava potpuno bezbednu komunikaciju. Biocoded aplikacija je proverena I odobrena od strane nezavisnih bezbednosnih agencija. Dok koristite ovu aplikaciju vaše poruke i pozivi su enkriptovani, a najzanimljivija opcija u okviru Biocoded aplikacije su kriptovan “group chat” i vremenski ograničene samo-uništavajuće poruke. Praktično svi podaci koje pošaljete ili razmenite u okviru ove aplikacije su potpuno zaštićeni i niko im ne može pristupiti čak iako vam ukradu telefon ako imate podatke zaključane unutar ove aplikacije.
Edvard Snouden je preporučio Signal, kao aplikaciju koja nudi najveći stepen sigurnosti podataka. Međutim, pojavom Biocoded aplikacije, Signal je je dobio realnu konkurenciju i možda čak izgubio vodeću poziciju, jer Biocoded štiti vaše podatke bolje čak i od Signal aplikacije, što potvrđuje i činjenica da je sigurnostne sile nekih zemalja koriste za internu komunikaciju. Na taj način svaki korisnik ove aplikacije praktično ima najvišu moguću zaštitu podataka na svom telefonu I u komunikaciji preko interneta.
Aplikacija je dostupna na svim mobilnim uređajima (Android, iOS i Windows), a više informacija možete pogledati OVDE.