U životu Donalda ređale su se žene, prva, druga, treća i svaka je na neki svoj način ostavila trag i oblikovala ga prema sebi. Njegova prva žena, Ivana, nije imala dlake na jeziku, zbog čega su je mnogi poštovali
Ivana Tramp bila je prva supruga Donalda Trampa. Par se venčao 1977. godine i ostao zajedno do 1990. Tokom tih godina Ivana nije bila samo supruga milijardera, već i važan deo njegovog poslovnog carstva.
Aktivno je učestvovala u vođenju Trumpove Organizacije, a jedno vreme bila je i direktorka i predsednica hotela i kazina Trampov zamak u Atlantik Sitiju. Sa Donaldom je dobila troje dece: Donalda Džuniora, Ivanku i Erika.
Uprkos burnom razvodu, Ivana i Donald su održali korektan odnos sve do njene smrti 2022. godine. U više intervjua, Ivana je otvoreno govorila o njegovim kasnijim suprugama, Marla Mejpls i Melaniji Tramp.
Tada je jasno stavila do znanja kojoj je bila naklonjenija.
U razgovoru za emisiju CBS Sunday Morning, Ivana je bez zadrške rekla:
– Jedna je niko, a druga je Prva dama.
Ova kratka, ali oštra izjava jasno je pokazala da Ivana nije imala lepo mišljenje o Marli Mejpls, dok je Melaniju, na svoj način, poštovala.
Njihov sukob s Marlom datira još iz osamdesetih, kada je Tramp bio u braku s Ivanom, a započeo je aferu s tada mladom glumicom i manekenkom. U svojoj autobiografiji "Uzdizanje Trampa", Ivana je opisala napeti susret u Aspenu 1989. godine, tokom zajedničkog odmora:
– Prišla mi je mlada plavuša i rekla: ‘Ja sam Marla i volim tvog muža. A ti?’ Odgovorila sam: ‘Gubi se. Volim svog muža.’ Bilo je neprimereno, ali bila sam u šoku.
Donald Tramp je kasnije i sam priznao da je situacija bila napeta:
– Nije bilo vikanja, ali očigledno je postojala tenzija – rekao je u intervjuu 1994. godine.
Ta afera na kraju je bila pogubna za brak s Ivanom, koja je ubrzo podnela zahtev za razvod. Tramp se kasnije oženio Marlom Mejpls, a njihov brak trajao je od 1993. do 1999. godine. Dobili su ćerku Tifani Tramp.
U istom intervjuu Donald je, pomalo nostalgično, rekao da je možda pogrešio:
– Moguće je da bi naš brak s Ivanom i dalje trajao. Moj život je tada bio savršen, prelepa žena, prelepa porodica, sve je bilo kao iz bajke.
Melanija – dama koja je osvojila i Ivanu
Donald je upoznao Melaniju Knavs (kasnije Melanija Tramp) 1998. godine, dok je još bio u procesu razvoda s Marlom.
Veza im je imala uspone i padove, ali su se na kraju verili na Met Gala balu 2004. godine, a venčali u Palm Biču na Floridi, na raskošnoj ceremoniji kojoj su prisustvovale ličnosti poput Rudija Đulijanija, Barbare Volters i tadašnjeg predsednika Bila Klintona.
Kada je Donald 2017. postao predsednik SAD, Melanija je postala prva prva dama rođena van Sjedinjenih Država još od 1829. године, kada je tu ulogu imala Luiza Adams, supruga Džona Kvinsija Adamsa.
Prema rečima bliskih prijatelja, Ivana je cenila Melaniju zbog njenog dostojanstvenog držanja i diskretnosti, osobina koje je sama smatrala ključnim za ženu uspešnog muškarca.
Melanija se nikada nije javno nadmetala s Ivanom niti davala komentare o prošlosti, što je dodatno uticalo na to da je Ivana poštuje.
Bonus video:
Trika za prvu damu Amerike