icon-arrowicon-closeicon-commentsicon-galleryicon-nexticon-previcon-searchicon-totopsoc-commentsoc-fbsoc-gplussoc-inssoc-mailsoc-rsssoc-twittersoc-vibersoc-wupsoc-yt

Proglašene nominacije za 84. Oskara

Podeli:

Producent Tom Šerak i glumica Dženifer Lorens objavili su danas nominacije za 84. po redu dodelu Oskara. Najglamurozniji filmski događaj zakazan je za 26. februar, u Kodak Teatru u Holivudu, a ceremoniju će voditi njen uobičajeni domaćin – komičar Bili Kristal

Sudeći po objavljenim nominacijama, film Hugo Martina Skorsezea je favorit – nominovan je kao najbolji u čak 11 kategorija.

Spisak nominovanih po kategorijama je sledeći:

Glavna muška uloga

  • Demijan Bihir u filmu A Better Life
  • Džordž Kluni u filmu The Descendants
  • Žan Dujardin u filmu The Artist
  • Geri Oldman u filmu Tinker Tailor Soldier Spy
  • Bred Pit u filmu Moneyball

Sporedna muška uloga

  • Kenet Brana u filmu My Week with Marilyn
  • Džona Hil u filmu Moneyball
  • Nik Nolti u filmu Warrior
  • Kristofer Plamer u filmu Beginners
  • Maks fon Sidov u filmu Extremely Loud & Incredibly Close

Glavna ženska uloga

  • Glen Klouz u filmu Albert Nobbs
  • Viola Dejvis u filmu The Help
  • Runi Mara u filmu The Girl with the Dragon Tattoo
  • Meril Strip u filmu The Iron Lady
  • Mišel Vilijams u filmu My Week with Marilyn

Sporedna ženska uloga

  • Berenike Bejo u filmu The Artist
  • Džesika Častejn u filmu The Help
  • Melisa MekKarti u filmu Bridesmaids
  • Dženet MekTir u filmu Albert Nobbs
  • Oktavija Spenser u filmu The Help

Animirani film

  • A Cat in Paris Alen Gagnol i Džan-Lup Felicioli
  • Chico & Rita Fernando Trueba i Havijer Mariscal
  • Kung Fu Panda 2 Dženifer Ju Nelson
  • Puss in Boots Kris Miler
  • Rango Gor Verbinski

Umetnička produkcija

  • The Artist
    Lorens Benet, Robert Guld
  • Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2
    Stjuart Krejg, Stefani MekMilan
  • Hugo
    Dante Fereti, Frančeska Lo Šiavo
  • Midnight in Paris
    En Sejbel, Helen Dabrejl
  • War Horse
    Rik Karter, Li Sandales

Kinematografija

  • The Artist Džilijem Šifman
  • The Girl with the Dragon Tattoo Džef Kronenvet
  • Hugo Robert Ričardson
  • The Tree of Life Emanuel Lubecki
  • War Horse Januš Kaminski

Kostimografija

  • Anonymous Lisi Kristl
  • The Artist Mark Bridžis
  • Hugo Sendi Pauvel
  • Jane Eyre Majkl O'Konor
  • W.E. Arijan Filips

Režija

  • The Artist Majkl Hazanavicijus
  • The Descendants Aleksander Pejn
  • Hugo Martin Skorseze
  • Midnight in Paris Vudi Alen
  • The Tree of Life Terens Malik

Dokumentarni film

  • Hell and Back Again
    Danfung Denis i Majk Lerner
  • If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front
    Maršal Kuri i Sem Kulman
  • Paradise Lost 3: Purgatory
    Čarls Ferguson i Andrej Mars
  • Pina
    Vim Venders i Đan-Piero Ringel
  • Undefeated
    Ti Džej Martin, Dan Lindzi i Ričard Midlmas

Kratki dokumentarni film

  • The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement
    Robin Frajdej i Gejl Dolgin
  • God Is the Bigger Elvis
    Rebeka Kamisa i Džuli Anderson
  • Incident in New Baghdad
    Džejms Spione
  • Saving Face
    Danijel Junge i Šarmin Obaid-Činoj
  • The Tsunami and the Cherry Blossom
    Lusi Valker i Kira Karstensen

Montaža

  • The Artist En-Sofi Bion i Majkl Hazanavicius
  • The Descendants Kevin Tent
  • The Girl with the Dragon Tattoo Kirk Bakster i Angus Val
  • Hugo Telma Šunmejker
  • Moneyball Kristofer Telefsen

Strani film

  • Bullhead Belgija
  • Footnote Izrael
  • In Darkness Poljska
  • Monsieur Lazhar Kanada
  • A Separation Iran

Šminka

  • Albert Nobbs
    Martial Kornevil, Lin Džonston i Metju V. Mangl
  • Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2
    Eduard F. Henrikes, Gregori Fank i Jolanda Tusieng
  • The Iron Lady
    Mark Kulier i J. Roj Heland

Originalna Muzika

  • The Adventures of Tintin Džon Villijams
  • The Artist Ludovic Bors
  • Hugo Hauard Šor
  • Tinker Tailor Soldier Spy Alberto Iglesijas
  • War Horse Džon Vilijams

Originalna Muzika

  • Man or Muppet iz The Muppets Muzika i Tekst Bret MekKenzi
  • Real in Rio iz Rio Muzika Serđo Mendez and Karlinos Braun Tekst Sida Garet

Fotografija

  • The Artist Tomas Langman
  • The Descendants Džim Burk, Aleksander Pejn i Džim Tejlor
  • Extremely Loud & Incredibly Close Skot Rudin
  • The Help Branson Grin, Kris Kolumbus i Majkl Barnatan
  • Hugo Grejem King i Martin Skorseze
  • Midnight in Paris Leti Aronson i Stiven Tenenbaum
  • Moneyball Majkl De Lusa, Rejčel Horovic i Bred Pit
  • The Tree of Life kandidati će se tek utvrditi
  • War Horse Stiven Spilberg i Kejtlin Kenedi

Kratki animirani film

  • Dimanche/Sunday Patrik Dojon
  • The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore Vilijam Džojs i Brandon Oldenburg
  • La Luna Enriko Cazarosa
  • A Morning Stroll Grant Orhard i Sju Gof
  • Wild Life Amanda Forbis i Vendi Tilbi

Kratki akcioni film

  • Pentecost Piter MekDonald i Imer O'Kejn
  • Raju Maks Zale i Stefan Gieren
  • The Shore Teri Džordž i Urla Džordž
  • Time Freak Endrju Bouler i Žiži Kozi
  • Tuba Atlantic Halvar Wico

Montaža zvuka

  • Drive Lon Bender i Viktor Rej Enis
  • The Girl with the Dragon Tattoo Ren Klajs
  • Hugo Filip Stokton i Judžin Girti
  • Transformers: Dark of the Moon Itan Van der Rin i Erik Adal
  • War Horse Ričard Himns i Geri Ridstrom

Miks zvuka

  • The Girl with the Dragon Tattoo
    Dejvid Parker, Majkl Semanik, Ren Klajs i Bo Person
  • Hugo
    Tom Flejšman i Džon Midglej
  • Moneyball
    Deb Adair, Ron Bohar, Dejv Đamarko i Ed Novik
  • Transformers: Dark of the Moon
    Greg P. Rasel, Gari Samers, Džefri J. Habuš i Piter J. Devlin
  • War Horse
    Gari Ridstrom, Endi Nelson, Tom Džonson i Stjuart Vilson

Vizuelni efekti

  • Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2
    Tim Burk, Dejvid Vikeri, Greg Batler i Džon Ričardson
  • Hugo
    Rob Legato, Džos Vilijams, Ben Grosman i Aleks Hening
  • Real Steel
    Erik Neš, Džon Rozengrant, Den Tejlor i Sven Gilberg
  • Rise of the Planet of the Apes
    Džo Leteri, Dan Lemon, R. Kristofer Vajt i Danijel Baret
  • Transformers: Dark of the Moon
    Skot Farar, Skot Benza, Metju Batler i Džon Frejzer

Adaptirani scenario

  • The Descendants Aleksander Pejn, Nat Fakson i Džim Raš
  • Hugo Džon Logan
  • The Ides of March Džordž Kluni, Grant Heslov i Bej Vilimon
  • Moneyball Stiven Zailian, Aron Sorkin, Stan Červin
  • Tinker Tailor Soldier Spy Brižit O'Konor, Piter Straugan

Originalni scenario

  • The Artist Majkl Hazanavicius
  • Bridesmaids Eni Mumolo i Kristen Vig
  • Margin Call Džej si Čandor
  • Midnight in Paris Vudi Alen
  • A Separation Ašgar Faradi

 

Inicijalizacija u toku...