jedan detalj je dominirao

Emituje čistu moć & spaja seksepil i otmenost: Glavni trend Nedelje mode u Parizu biće APSOLUTNA OPSESIJA cele 2025.

0

Nedelja mode u Parizu je završena, a svako ko je makar bacio pogled na trendove koji su najavljeni za kraj ove godine primetio je da su dizajneri i influneserke zaljubljeni u žensko odelo.

Elena Perminova na reviji modne kuće Dior na Nedelji mode u Parizu
Elena Perminova na reviji modne kuće Dior na Nedelji mode u Parizufoto: Anna KURTH / AFP / Profimedia

Dok traje Mesec mode, dizajneri, modeli, najbolje obučene žene sveta i njihovi stilisti oduševljavaju nas od Njujorka preko Londona i Pariza do Milana, a ovih dana je prestonica mode bila glavni grad Francuske.


Nedelja mode u Parizu na kojoj su predstavljene najnovije kolekcije ženske odeće trajala je od 3. do 11 marta 2025, odeća za jesen i zimu ove godine, a Grad svetlosti ugostio je mnogo poznatih brendova.


Bilo je vrlo luksuznih, kao i revija pristupačnijih i nezavisnih kuća, a ta raznolikost značila je da smo videli mnogo interesantnih rešenja i viđenja istih trendova, među kojima je dominiralo – žensko odelo.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by SAINT LAURENT (@ysl)

 

Odela su u trendu već neko vreme


Još od revije na kojoj je Saint Laurent predstavio kolekciju za proleće/leto 2025, ultrapoznate ličnosti poput Bele Hadid, Nikol Kidman i Dženifer Lopez nosile su odela u raznim prilikama i prihvatile ga kao "uniformu" za ovu godinu.

U pitanju su često bili modeli u stilu 80-ih, s dugim kravatama i naglašenim ramenima, a na to su u velikom meri naslonjene kombinacije koje su se ovih dana pojavile u Parizu u elegantnim kompletima.

 

Nikol Kidman nedavno je oduševila sve efektnim odelom na dodeli nagrada Critics' Choice Awards
Nikol Kidman nedavno je oduševila sve efektnim odelom na dodeli nagrada Critics' Choice Awardsfoto: Lisa OConnor/AFF-USA.com / MEGA / The Mega Agency / Profimedia

Odela su odavno izašla iz kancelarija i sada ih viđamo u svakodnevnim situacijama, pa čak i u večernjim izlascima, kao i u nešto ležernijim prilikama. Zbog toga ne čudi što se, uz proverene izbore kao što su mokasine i salonke, klasična odela sve češće nose uz patike.

 

Kakva odela se nose ove godine?

 

Dizajneri su u najvećoj meri predstavili klasična odela s fokusom na ramenima i strogom siluetom. U galeriji pogledajte modele koji su privukli najviše pažnje.

 

1 / 10 Foto: Laurent VU / Sipa Press / Profimedia

 

Influenserke i poznate ličnosti koje su pratile revije na Nedelji mode u Parizu nosile su mnogo takvih kompleta, uglavnom u neutralnim bojama, uz statement kravatu kao neizostavan detalj – ponekad u kontrastnoj crnoj boji uz belu košulju, a nekad i ukrašenu prugama, tufnama i drugim detaljima.

 

 

Saint Laurent odelo sa crnom kravatom i belom košuljom na Nedelji mode u Parizu
Saint Laurent odelo sa crnom kravatom i belom košuljom na Nedelji mode u Parizufoto: Laurent VU / Sipa Press / Profimedia

I modna kuća Stella McCartney na sličan način je predstavila svoja odela, mahom predimenzionirane dvodelne setove, dok je Saint Laurent svojim prepoznatljivim odelima dao malo razigranosti tufnastim kravatama, povrnutim rukavima sakoa itd. Tom Ford je jedan od retkih koji nisu koristili kravate, a okrenuo se strukiranim i dugačkim sakoima u pastelnim bojama.

 

Svetloroze Tom Ford odelo uz zelenu košulju u ready to wear kolekciji za jesen/zimu 2025.
Svetloroze Tom Ford odelo uz zelenu košulju u ready to wear kolekciji za jesen/zimu 2025.foto: Zeppelin / Avalon / Profimedia

Među odelima koja su se uskoro našla na modnim portalima je i ono koje je na reviji brenda Dior u Parizu nosila ruska trendseterka Elena Perminova, urban model sa sakoom na preklop, koji otkriva jedno rame i ima kargo pantalone.

 

Elena Perminova na Dior reviji u Parizu
Elena Perminova na Dior reviji u Parizufoto: Action Press / Shutterstock Editorial / Profimedia

* Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i Zakonom o javnom informisanju i medijima.

 

BONUS VIDEO

Modni trendovi koje želimo da zaboravimo što pre

 

makonda-tracker