Sati uloženog rada i 191.000 elemenata za vez definitivno nisu ostali neprimećeni na ovogodišnjo dodeli Oskara
Glumici Lili Rouz Dep nije strana holivudska scena, ali ona do sada nije imala priliku da pristustvuje dodeli Oskara. Upravo zbog toga je ova 2025. veoma važna za nju. Njeno prvo pojavljivanje na dodeli Oskara obeležilo je izdanje koje je savršen spoj elegancije, prefinjenosti i seksepila.
- Oduševljen sam što mogu da budem tu da podržim neverovatne kandidate iz našeg filma Nosferatu Dizajniranje kostima je aspekt filmskog stvaralaštva koji toliko volim. Beskrajno sam oduševljen Lindom Muir i njenim neuporedivim radom. Odrastala sam gledajući Oskare svake godine bez izuzetka, što je još jedan razlog zašto sam tako uzbuđen što prisustvujem. Deluje nadrealno! - rekla je Dep za Vog.
S obzirom da je ovo bio prekretnički trenutak za nju stajling koji je odabrala za ovu priliku bio je izuzetan.
Kao dugogodišnje lice Šanela, Dep je tražio od francuske modne kuće da joj naprave haljinu o kojoj će se pričati. I čini se da je u tome i uspela.
Lili je nosila Chanel Couture crnu haljinu od čipke sa cvetnim detaljima koju je upotpunila peplumom, a sve je bilo začinjeno vezom sa crnim šljokicama, kristalima i biserima.
- Moj divni stilista Spenser Singer i ja smo zaista želeli da budemo klasični, čisti stari holivudski glamur za ovu posebnu noć. Konkretno kanališući Merilin Monro, Veroniku Lejk i sve naše omiljene holivudske starlete - kaže Dep o tome gde su pronašli inspiraciju.
Dizajn je zapravo inspirisan arhivskom haljinom koju je Dep videla u Šanelovij kolekciji od proleća 1995. godine. Za izradu haljine bilo je potrebno 515 sati rada, a za izradu haljine utrošeno je oko 191.000 elemenata za vez.
- Nešto što je posebno u njemu je to što je napravljeno od iste čipke koju je i sama Merilin Monro nekada nosila u belom 1953. na premijeri Kako se udati za milionera - kaže Dep.
- Takođe volim poseban vez i detalje, tako je prelepo. Sve sam upotpunila komadima Chanel High Jevelry, uključujući ogrlicu i narukvicu Motif Russe od 18-karatnog belog zlata i dijamanata.
Dok je Dep tokom godina nosila mnogo neverovatnih Chanel dizajna, zvezda dodaje da se njen debi za Oskara pokazao kao jedan od njenih najdirljivijih modnih trenutaka do sada.
- Nešto što ovu haljinu čini posebno posebnom i uzbudljivom je to što smo Spenser i ja prvi put sarađivali sa Šanelom u stvaranju nečeg potpuno prilagođenog - kaže Dep.
- Bio je san raditi sa neverovatnim Šanel timom da ostvarimo nešto što je zaista ispalo kao apsolutni san.