Brižit Trogne rođena je 1953. godine u francuskom gradiću Amiensu, u kojem je njena porodica bila poznata po izradi čokolada.
Francuska prva dama, za koju mnogi smatraju kako upravo ona iz senke povlači konce i odlučuje o sudbini Francuske umesto svog supruga, aktualnog predsednika Emanuela Makrona, svojom je životnom pričom izazivala kontroverze otkako se pojavila na društvenoj, ali i političkoj sceni.
"Postoje trenuci u životu u kojima doneseš neke ključne odluke i za mene je to bila jedna od njih. Razlika od 20 godina između nas bila je tako nevažna. Osećala sam da moram živeti tu ljubav... biti srećna', izjavila je o svojoj vezi s Makronom.
U kratkim crtama dovoljno je reći da je od supruga starija čak 24 godine, kao i da su se upoznali u vreme kada je ona bila učiteljica u srednjoj školi koju je pohađao tada 15-godišnji Emanuel Makron. U to doba ona je bila u braku, imala decu, od kojih je njena ćerla Lorens išla s Makronom u isti razred, a njihova ljubavna veza izazvala je pravu pometnju. Sve to ponovo je izašlo u javnost kada je Makron odlučio da se kandiduje za francuskog predsednika, ali i 2018. godine, kada je svetlo dana ugledala neautorizovana biografija Brižit Makron.
Brižit Trogne rođena je 1953. godine u francuskom gradiću Amiensu, u kojem je njena porodica bila poznata po izradi čokolada. Naime oni su vlasnici fabrike čokolade Trogne, jedne od poznatijih u Francuskoj. Iako su svi bili uvereni kako će Brižit krenuti stopama svojih roditelja i posvetiti se porodičnom biznisu, ona je krenula svojim putem.
Ono što joj je obeležilo život bila je zasigurno pogibija njene sestre i to dok je bila još tinejdžerka. Te 1961. godine njena starija sestra poginula je u automobilskoj nesreći sa svojim suprugom i šestogodišnjom ćerkom, a sve to toliko je navodno uzdrmalo Brižit Makron i izazvalo joj traumu, zbog koje je oko sebe podigla zid kako bi se zaštitila. Kao tinejdžerka bavila se umetničkim klizanjem, a to joj je išlo toliko dobro da je bila čak i članica klizačke ekipe u svom gradiću.
Nastavak na sledećoj strani!
Ali škola je ipak prevagnula, iako je 1982. godine, kada je imala 29 godina, jedno vreme je radila odnose sa javnošću u trgovačkoj komori grada Nord-Pas-de Kale. Na tom poslu je provela dve godine, da bi se potom cela njena porodica, zbog suprugovog posla, preselila u blizinu Strazburga. Upravo tamo zainteresovala ju je politika, pa je počela da se bavi lokalnom zajednicom, a pomagala je i u organizovanju događaja u okolini. Uskoro je otišla i korak dalje, pa se 1989. uključila u kampanju 'Truchtersheim sutra', a tom prilikom se i njeno ime našlo na izbornoj listi čiji je program obećavao smanjenje troškova najamnine za mlade porodice i izgradnju parka.
Kada je imala 31 godinu otkrila je svoj poziv, i to sasvim slučajno. Francuska prva dama magistrirala je književnost, prvi posao u protestantskoj školi u središtu Strazburga dobila je odmah nakon prijave, a onda je s 39 godina dobila ponudu privatne katoličke srednje škole u rodnom Amiensu, u kojoj je vodila časove glume, a upravo u njoj imala je i prvi susret s ljubavi svog života koji će joj jednog dana postati suprug - Emanuelom Makronom. Razgovori s bivšim učenicima otkrili su kako Brižot Makron nije bila uobičajena učiteljica koja se držala strogog odnosa učitelja i učenika, pa ih je često vodila na predstave, slušala njihova mišljenja, izlazila s njima na pića.
Emanuel Makron je u to vreme imao 15 godina, a osvojio ju je na prvu svojim neverovatnim intelektom, kao i mogućnostima. Upravo ta njegova inteligencija nešto je što je i danas iznova oduševljava. S vremenom, kroz razgovor, njih su se dvoje zbližili, a onda su njegovi roditelji saznali za sve. Kako bi spasili porodicu "velike sramote", ali i udaljili sina od svega, poslali su ga u Pariz kako bi tamo završio školu, u nadi da će ih udaljenost opametiti i da će Makron zaboraviti na ženu 24 godine stariju od sebe.