Može biti i originalan poklon, koji jasno poručuje koliko sreće i radosti želimo osobi kojoj je darujemo. Feng Šui filozofija tvrdi da ova biljka podstiče protok pozitivne energije.
Iako podseća na mahovinu, ovo cveće krase još sitni, gusti, okrugli zeleni listovi. Kućna sreća raste u vidu malog grma. Potiče sa ostrva Sardinija i nije zahtevna za održavanje.
Nega kućne sreće podrazumeva nekoliko osnovnih pravila. Traži sunčevu svetlost, ali bez direktnog izlaganja jakim sunčevim zracima. Temperatura koja joj prija je u rasponu od 10 do 24 stepena.
Zalivanje: Kućna sreća traži redovno zalivanje ali ne i preobilno da koren ne bi počeo da truli. Pazite da ne kvasite listiće, već samo zemlju. Listove možete s vremena na vreme prskati mlakom odstajalom vodom.
Da vaš dom bude još lepši: Ovih 5 malih promena doneće vam veću harmoniju!
Presađivanje nije neophodno
Kućna sreća ne zahteva presađivanje. Reč je o biljci koja poprima vid malog žbuna odnosno grma, kojoj ne treba mnogo prostora. Dostigne obično visinu od oko 18 cm. Koren je slabašan pa mu stoga ne treba sađenje u veće saksije.
Da biste postigli željeni i lep oblik biljke, na proleće joj možete orezati vrhove. Upravo te odsečene izdanke upotrebite za razmnožavanje kućne sreće. Sa većih biljaka, obavezno redovno potkrešite neposlušne uzdanke.
Feng šui trik koji će vam promeniti život: Zbog OVAKVOG rasporeda loše spavate i imate ljubavne muke
Razmnožavanje možete obaviti i na drugi način: iskopajte kašikom jedan deo idrasle biljke i posadite ga u saksiju sa zemljom. Ako saksiju potom držite na hladnom i vlažnom mestu – nova kućna sreća ubrzo će početi da buja i da ispunjava saksiju.